כל סוגי המדפסות ומה הייעוד של כל אחת מהן
כל סוגי המדפסות ומה הייעוד של כל אחת מהן

כל סוגי המדפסות ומה הייעוד של כל אחת מהן

שתף מאמר:

המדפסת היא אחד כלי עבודה יעיל ופופולארי מאד במשרדים רבים, אך לא רק. היא משרתת לא מעט אנשים פרטיים בביתם, לרבות סטודנטים צעירים, הנדרשים להדפיס חומרים שונים על בסיס יום יומית, או אחת לתקופה.

הפיתוחים הטכנולוגיים של השנים האחרונות הולידו לא מעט דגמים חדשניים של מדפסות, דגמים יעילים ואיכותיים. אפשר למצוא כיום בשוק מבחר עצום של אפשרויות, הנבדלות אלו מאלו במענה שהן נותנות ובקהל היעד שאליו הן פונות. הנה סוגי המדפסות, אותן תוכלו למצוא, וגם הסבר קצר על הייעוד שלהן:

מדפסות לייזר – כאשר מדברים על מדפסות לייזר מתכוונים למדפסת  המתבססת על טכנולוגיית לייזר חדשנית, שעליה היא מבססת את האופן שבו היא מדפיסה. מדפסת מסוג כזה נחשבת לאחת היעילות והאיכותיות, המוצעות בשוק כיום והיא מגיעה בכמה סוגים: מדפסת שחור לבן, מדפסת צבעונית ומדפסת משולבת, הכוללת גם פקס, סורק ומכונת צילום. למדפסת הזו יתרונות רבים, ובייחוד העבודה שנדרש שימוש נמוך יותר ש דיו בכל הדפסה. בנוסף, היא מדפיסה במהירות רבה יותר וגם ידועה כידידותית לסביבה. היא מתאימה לשימוש משרדי (כשהיא משולבת, למשל) וגם לאנשים פרטיים שנוהגים להדפיס בתדירות גדולה ובכמות רבה יחסית.

מדפסות הזרקת דיו מדפסות הזרקת דיו נחשבו עד לפני כמה שנים לפופולאריות ביותר ועדיין ישנם לא מעט אנשים שמשתמשים בהן. מדפסת כזו מבססת את עבודתה על סדרה של מספר מזרקים קטנטנים המזריקים בכל פעם כמות קטנה מאד של דיו על הנייר. מחירה של מדפסת מסוג כזה הוא הזול ביותר מבין המדפסות הקיימות כיום ולכן מתאימה למי שתקציבו נמוך מאד. יחד עם זאת, צריך לדאוג לרכוש בכל פעם ראש דיו, מה שעשוי להפוך את הסיפור כולו ליקר יחסית, ובייחוד למי שרוצה להדפיס כמויות רבות ובתדירות גבוהה.

מדפסות אלחוטיות – מדפסות מסוג כזה הפכה לאחרונה למבוקשת מאד ולא בכדי. העובדה שניתן לחבר אותה למחשב ללא הצורך בחיבורים פיזיים ולעבוד איתה באמצעות Bluetooth או WIFI הופכת אותה לקלה ונוחה מאד לתפעול. באמצעות חיבורים אלה שולח המחשב את נתוני ההדפסה ישירות אל המדפסת, שדואגת לפענחם ולהדפיסם. למרות טווח המחירים הרחב, מחירה של המדפסת הזו ביחד למדפסת דיו, למשל, גבוה יותר, אך היא בהחלט משתלמת בשל נוחות השימוש והפטור מחיבורים מסובכים, שלא תמיד נראים טוב לעין.

מדפסות מדבקות – מתוך מגוון רחב של מדפסות, אפשר למצוא גם מדפסת מדבקות, שמיועדות בעיקר לבתי מסחר ולעסקים מכל מיני תחומים. באמצעות מדפסות ייחודיות אלו, יכול בית העסק להדפיס מדבקות למוצרים שלו בדיוק בגודל המתאים ועם הלוגו שבו הוא מעוניין. אפשר גם להדפיס תוויות ברקוד ולבחור את איכות ואת שיטת ההדפסה בהתאם לצרכים.

מדפסות משולבות – כפי שניתן לנחש משמן, מדפסות משולבות כוללות מענה רחב יותר. הן כוללות אפשרות להדפסה, לצילום מסמכים, לסריקה וגם לשליחת פקס ולכן הן אידיאליות למשרדים רבים וגם לאנשים שעובדים מהבית. במקום לקנות כמה מוצרים, מקבלים מוצר אחד שעונה על כל הצרכים.