6 דברים שצריך לקחת בחשבון כאשר רוכשים סמארטפון חדש

6 דברים שצריך לקחת בחשבון כאשר רוכשים סמארטפון חדש

שתף מאמר:

אין ספק שהסמארטפונים שינו לנו את החיים מן הקצה אל הקצה, וקלישאתי ככל שזה יישמע, קשה לחשוב איך הסתדרנו בלעדיהם  עד לפני קצת יותר מ-2 עשורים. המכשיר הטכנולוגי הקטן הזה מזמן איננו משמש רק כאמצעי ליצירת קשר טלפוני, אלא למעשה מדובר במעין מחשב קטן, המאפשר לנו לבצע מגוון פעולות במכשיר אחד בלבד. הסמארטפון שלנו משמש כמצלמה, כפנס, כסורק ברקודים, כטלוויזיה, כרדיו, כמכשיר ניווט, כקונסולת משחקים, כמכשיר לבדיקת ראייה, כמכשיר למדידת לחץ דם, והרשימה עוד ארוכה.

כיום קיימים מגוון רחב של סמארטפונים, המיוצרים ע”י חברות שונות, המציעים אפשרויות מתקדמות ומאפשרים לכל אחד מאתנו לבחור את הסמארטפון המתאים בדיוק עבורו.

אז לפני שאתם רצים לרכוש סמארפון חדש, ריכזנו עבורכם 6 דברים שצריך לקחת בחשבון כאשר רוכשים סמארטפון:

 

סמארטפונים

 

1. מערכת הפעלה

בטרם תרכשו טלפון סלולרי חדש, עליכם להחליט מהי מערכת ההפעלה שתרצו להשתמש בה. מערכות הפעלה הפופולריות ביותר הן –IOS  או  Android. לסמארטפונים שונים יש מערכות הפעלה שונות.

IOS היא מערכת ההפעלה של מכשירי Apple, כגון: IPhone 7, IPhone 8, IPhone X וכו’. מדובר במערכת הפעלה קלה לשימוש, אך חסרונה נעוץ בכך שהיא “מוגבלת” מבחינת אפשרויות החומרה, התוכנות ואפליקציות שהיא מאפשרת להתקין על המכשיר.

Android משמשת כמערכת ההפעלה של מגוון סמארטפונים, כגון: Samsung, HTC, Sony, Hwawi, Xiaomi ועוד. יתרונה של מערכת הפעלה זו היא בהיותה “פתוחה” לשינויים בחומרה, ולביצוע התאמות ושינויים בממשק.

 

2. גודל המסך

בעוד שבעבר השאיפה הייתה לייצר טלפונים סלולריים כמה שיותר קטנים, שבקושי נוכל להבחין בהם, כיום, לאור השימושים הרבים שנוספו לטלפונים הניידים, המגמה היא דווקא לייצר מכשירים בעלי מסך גדול, המאפשרים צפייה באיכות גבוהה וללא צורך לאמץ את העיניים.

אם אתם לא מרבים להשתמש בטלפון הנייד ועיקר שימושכם הוא לשיחות טלפון, הודעות Whatsapp, קריאת אימיילים או גלישה בפייסבוק, מכשיר עם מסך 5-5.5 אינץ’, בהחלט יעשה את העבודה. מסכים “קטנים” עדיפים גם עבור אנשים המרבים להשתמש בטלפון נייד ביד אחת.

במידה ואתם חובבי טכנולוגיה, המבלים את מרבית זמנכם מול הסמארטפון ומרבים לצפות בסרטים, לשחק במשחקים שונים בנייד, לצלם ולערוך תמונות, מכשיר עם מסך בגודל 5.5-6 אינץ’ יהיה אידיאלי עבורכם. מסכים מעל 6 אינץ’ פחות מומלצים, בשל היותם מסורבלים, מגושים ובעיקר כבדים לנשיאה (תזכרו, זה אמור להיכנס לכיס או לתיק שלכם).

 

3. מצלמה

אנשים רבים נוטים לחשוב שככל שמספר המגה פיקסלים של המצלמה גבוה יותר, אזי המצלמה של הסמארטפון טובה יותר, אך לא כך הדבר. למשל, מצלמה בעלת עדשה אחת של 16MP לא בהכרח טובה יותר ממצלמה בעלת עדשה כפולה של 12MP בכל עדשה. ישנם מאפיינים נוספים חשובים המשפיעים על איכות המצלמה כגון: רגישות העדשה לאור, מפתח צמצם (מדובר בגודל הפתח שייפתח לחיישן המצלמה. ככל שהמספר קטן יותר, כך הפתח גדול יותר, וזה אומר שיותר אור נכנס לתמונה וכך התמונה תצא יותר ברורה וחדה), מייצב תמונה אופטי (מנגנון המאפשר “לנטרל” רעידות ותזוזות בעת הצילום, כדי שהתמונה לא תצא מטושטשת) ועוד.
למרבית האנשים תספיק מצלמה בעלת 8MP או 12MP עם מפתח צמצם f/2.0-f/2.2, ואילו לצלמים הנלהבים שביניכם כדאי לרכוש מצלמה בעלת 12MP או 16MP עם מפתח צמצם קטן יותר מ-f/2.0. באופן כללי כדאי לרכוש מצלמה בעלת מייצב תמונה אופטי, שתאפשר לכם להפיק תמונות מרהיבות גם אם היד שלכם לא יציבה במיוחד, אך חשוב לציין שזה עלול לייקר מעט את מחיר המכשיר.

 

4. מעבד
עוצמת העיבוד של הסמארטפון משתנה ממכשיר למכשיר ותלויה במגוון גורמים כגון: מערכת ההפעלה, ממשק המשתמש וכו’. במידה ואתם משתמשים “כבדים” שמרבים לערוך תמונות, סרטונים ומסמכים מקוונים בנייד, משחקים במשחקים רבים, צופים בסרטים או עובדים על מספר אפליקציות במקביל, אזי מעבד Snapdragon 835 עבור Android יהווה עבורכם את הפתרון המושלם, או מעבד A11 Bionic במידה ואתם משתמשי IOS.
משתמשים “קלים” יותר יוכלו להסתפק גם במכשירים שמגיעים עם מעבדי MediaTek.

 

5. סוללה
מכיוון שאנחנו משתמשים בטלפון הסלולרי שעות ארוכות לאורך היום, ולא תמיד יש בקרבתנו מקור חשמל, חשוב לוודא שאנו רוכשים סמארטפון עם סוללה חזקה, שתאפשר לנו להשתמש במכשיר זמן רב, מבלי להזדקק למטען. כמובן שהסוללה לה אתם זקוקים תלויה ברמת השימוש שלכם במכשיר – במידה ואתם משתמשים “כבדים” העושים שימוש במספר אפליקציות, משחקים במשחקים כבדים, צופים בסרטים ועורכים סרטונים ותמונות, רכשו סמארטפון עם סוללה בעלת קיבולת של 3500mAh ומעלה. במידה ואתם משתמשים “קלים” יותר, סוללה בעלת קיבולת של 3000mAh, תספיק.

 

6. נפח אחסון

בבואכם לרכוש מכשיר חדש, תתקלו לא פעם בסמארטפונים זהים שכל ההבדל ביניהם הוא נפח האחסון שהם מציעים. ככל שנפח האחסון גדול יותר, משמע שיש מקום רב יותר בנייד לשמור תכנים, להוריד אפליקציות, משחקים וכו’. הימנעו מרכישת מכשירים בעלי נפח אחסון של 16GB, משום שרק מערכת ההפעלה המגיעה עם המכשיר ומספר אפליקציות בסיסיות ביותר, כבר ימלאו לכם את מקום האחסון ולא תוכלו לאחסן בטלפון כמעט שום דבר נוסף. המלצתנו עבור המשתמש הממוצע היא לרכוש מכשיר בעל נפח אחסון של לפחות 32GB. עבור משתמשים כבדים, המרבים להוריד אפליקציות כבדות, לשמור תמונות בנייד, ולהוריד קבצים ומשחקים, המלצתנו היא לרכוש מכשיר בעל נפח אחסון של לפחות 64GB.

חשוב לציין כי קיימת אפשרות להוסיף למכשיר כרטיס זיכרון חיצוני, שיגדיל את נפח האחסון במכשיר שלכם, אך אופציה זו לא זמינה עבור כלל המכשירים.