5 תקלות נפוצות במכונת הצילום

5 תקלות נפוצות במכונת הצילום

שתף מאמר:

“ניסית לכבות ולהדליק? לנתק ולחבר?” למי מאתנו לא נמאס לשמוע את המשפט הזה ממחלקת התמיכה הטכנית כשאנחנו מתקשרים עם עוד בעיה במכונת הצילום שלנו? הרי ברור שניסינו. אחרי כל כך הרבה שנים שהם מטפטפים לנו את המשפט הזה – זה הדבר הראשון שניסינו. בשביל זה הכנו לכם רשימה של חמש תקלות נפוצות במכונות צילום שאתם יכולים לפתור לגמרי לבד.

 

הבלוג של Office Depot - חמש תקלות נפוצות במכונת צילום33

נייר תקוע

במידה והמכונה מודיעה לכם על נייר תקוע עליכם לכבות את המכונה, לפתוח את הפתח ולשחרר (בעדינות!) את הנייר התקוע. אם הוא נקרע לכם במהלך משימת החילוץ, השתדלו להוציא את כולו או לפחות כמה שיותר ממנו אחרת המכונה פשוט תיתקע שוב. לאחר שחרור הנייר התקוע, סדרו מחדש את הניירות במגירה כדי למנוע תקיעה עתידית, סגרו את המגירה, הפעילו את המכונה והחזיקו אצבעות.

ההדפסה יוצאת מרוחה או דהויה

קמתם מהכיסא שלכם והלכתם למכונת הצילום. השקעתם וצילמתם את כל העמודים שרציתם ואפילו לא התעצלתם, אלא עשיתם את זה אחד אחד כדי שיצא טוב. אבל אז כל ההדפסות יצאו בדיו שקופה. באסה לא?  הבעיה כנראה במחסנית הדיו שלכם. נסו להחליף ראש דיו במכונת הצילום, ועשו זאת לפי ההוראות. אם הבעיה ממשיכה – טלפנו למחלקה הטכנית, שהם ישברו את הראש.

כתמים על ההדפסה

ההדפסה שלכם יצאה דלמטית או עם קווים שחורים? ככל הנראה הזכוכית של מכונת הצילום שלכם מלוכלכת. נקו אותה במטלית מיקרופייבר עדינה, ללא חומרי ניקוי. אם גם אחרי שניקיתם יש כתמים כדאי לדבר עם המחלקה הטכנית כי יכול להיות שמדובר בתקלה בתוף.

עותקים בהירים או כהים מדי

צילמתם מחברת שלמה או אפילו עמוד אחד ואז גיליתם שיצא לכם בהיר מדי, נבהלתם והחלפתם ראש דיו, צילמתם שוב ואותה תוצאה. מישהו כנראה שיחק עם ההגדרות של מכונת הצילום. פשוט מאוד – נסו לאפס את הגדרות הצפיפות ולצלם שוב.

הניירות יוצאים מקומטים

דפים מקומטים זה לא מקצועי. ואם מדובר בניירות שצריכים להגיע ללקוח או לבוסית, כדאי שהם יראו טוב. בדקו אם הניירות במגירה ישרים – אם כן, ככל הנראה יש תקלה בגלגלים המעבירים אותם במכונה וטיפול בזה ידרוש מכם לערב איש מקצוע. בשלב הזה, אתם כבר יודעים איך ליצור קשר עם התמיכה הטכנית, נכון?

עוד אחד על חשבון הבית – חסר נייר

קודם כל – בלי פאניקה. מדובר בבעיה פשוטה למדי. כל מה שעליכם לעשות הוא לגשת לארון הציוד הקרוב למכונת הצילום ולהביא ממנו ערימת ניירות, אותם תכניסו למקום המתאים במכונה והופ! היא עובדת שוב. רק שימו לב לא להסתכסך עם אחראי הציוד במשרד ולקחת כמות ניירות הגיונית ולא להעמיס שלוש חבילות שלמות.

 

עכשיו אתם יכולים ללכת לצלם ולהדפיס בראש שקט ואם תתקלו בבעיה רוב הסיכויים שתדעו להתמודד איתה בכוחות עצמכם. רק תשתדלו לעשות את זה בשקט כי אם שאר העובדים במשרד יקלטו שאתם יודעים איך לתקן את המכונה, מהר מאוד תמצאו את עצמכם מתקנים לכל המשרד תקלות כל היום.