3 צעדים ראשונים בפתיחת עסק חדש

3 צעדים ראשונים בפתיחת עסק חדש

שתף מאמר:

פתיחת עסק חדש היא ללא ספק אירוע מרגש ומלהיב, המלווה בהמון התרגשות, שמחה ואושר, אבל גם בלא מעט חששות ופחדים – האם העסק יצליח? בתוך כמה זמן אחזיר את ההשקעה בעבורו? מה עלי לעשות כדי לשווק אותו נכון? וכו’. אומנם עדיין לא נמצאה הנוסחה המושלמת להקמת עסק חדש ותפעולו, אך ישנם מספר צעדים שכל בעל עסק חדש חייב להכיר ולבצע, בטרם יגשים את חזונו. קבלו את 3 הצעדים הראשונים בפתיחת עסק חדש:

 

עסק חדש

 

צעד 1 – פתיחת תיק ברשויות ופתיחת חשבון בנק עסקי

לא משנה מהו העסק שפתחתם, בין אם מדובר במשרד פרסום, במשרד נסיעות או בסטארט-אפ קטן ללוחמה בסייבר, עליכם לבצע רישום של העסק ברשויות השונות.

החוק במדינתו מחייב כל בעל עסק חדש לרשום את העסק שלו ב-3 רשויות: מע”מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, מיד עם הקמתו של העסק. בטרם תיגשו לרשויות השונות לצורך פתיחת תיק וביצוע רישום, עליכם להצטייד במסמכים מתאימים ובמידע רלוונטי. תוכלו לקבל מידע נוסף באתרי האינטרנט של הרשויות.

לאחר פתיחת התיק העסקי ברשויות השונות, עליכם לפתוח חשבון בנק עסקי עבור העסק החדש שלכם. כדי להימנע מביקורים חוזרים ונשנים בסניף הבנק לצורך פתיחת החשבון, אנו ממליצים לכם עוד בטרם ההגעה לבנק, ליצור קשר עם סניף הבנק שלכם ולבקש מהם שיעבירו לכם את כלל המסמכים השונים הנדרשים לצורך פתיחת חשבון בנק עסקי. עם קבלתם יש להעבירם לעורך הדין או לרואה החשבון שלכם, לבקש מהם למלא את הפרטים הנדרשים ולהגיע עם המסמכים המוכנים ישירות לסניף הבנק.

 

צעד 2 – הקמת אתר אינטרנט וקידומו

בעלי עסקים רבים משקיעים המון בהקמת העסק הפיזי, בעובדים, בהקמת ועיצוב משרדי החברה, בפרסום בעיתונות, ברדיו ולעיתים אף בטלוויזיה, אך שוכחים להשקיע דווקא בכלי השיווקי המצליח ביותר כיום – שיווק דיגיטלי. כל בעל עסק צריך לזכור שבמקביל להקמת העסק הפיזי, יש גם לדאוג להקמת העסק בעולם ה”וירטואלי” ולהקים אתר אינטרנט מושקע וייחודי, שיאפשר ללקוחותיכם להתרשם מהעסק שלכם, להכיר את המוצרים שלכם ובכלל לדעת על קיומכם. היום כמעט כל אדם שמעוניין לרכוש מוצר כלשהו או מתעניין בשירות מסוים, יחפש מידע על כך ברשת האינטרנט, ועל כן קיימת חשיבות מכרעת להקמת אתר אינטרנט וכן בעזרת קידום אתרים בגוגל, שיגרום לעסק שלכם להופיע במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל. “אם אתה לא שם, אתה לא קיים” – התחרות הקיימת כיום בין העסקים השונים, מחייבת אתכם לא להישאר מאחור ולדאוג לפרסם את העסק שלכם גם בזירה הווירטואלית. אך אין הדבר אומר שאתם צריכים לעשות זאת בעצמכם, כיום ניתן למצוא שלל חברות מקצועיות העוסקות בהקמת אתרי אינטרנט, תפעולם וקידומם בגוגל, ברשתות החברתיות ובכלים דיגיטליים נוספים.

 

צעד 3 – ארגון סביבת העבודה

אז לאחר שרשמתם את העסק שלכם ברשויות השונות, פתחתם חשבון בנק עסקי ובמקביל התחלתם בהקמת אתר אינטרנט עבור העסק, הגיע הזמן לדאוג לאבזור וארגון המשרד החדש שלכם. לא משנה אם מדובר במשרד עסקים בקומה ה-24 במגדל יוקרתי ומפואר, או במשרד קטנטן ברחוב צדדי ומבודד, מה שחשוב הוא שתהפכו את החלל הזה למקום חם ונעים, המאובזר בריהוט משרדי וציוד משרדי איכותי, שיספק מענה לכלל הצרכים שלכם ושל עובדיכם. הצטיידו במחשבים טובים, כסאות מחשב נוחים, מדפסות מהירות ואיכותיות, שולחנות עבודה מרווחים שעשויים מחומרים עמידים, כונניות, ארונות חזקים, כורסאות, מוצרי חשמל בסיסיים ועוד. הרווח יהיה כולו שלכם.