שוב רבים על המזגן במשרד? קבלו את מגוון פתרונות מיזוג האוויר השונות

שוב רבים על המזגן במשרד? קבלו את מגוון פתרונות מיזוג האוויר השונות

שתף מאמר:

אם בחורף העובדים שלכם מגיעים למשרד לבושים ב”שיטת הבצל”, ברגע שהם מתיישבים בעמדת העבודה שלהם הם מתחילים להתפשט ובסוף עובדים בגופייה וכפכפים. ובקיץ כולם מתלוננים כל הזמן שקר ויערית משירות לקוחות אפילו מביאה חרמונית בתיק, אולי הגיע הזמן לחשוב מחדש על מיזוג האוויר במשרד שלכם.

יש בימינו המון שיטות למיזוג אוויר במשרדים חוץ מהמזגנים שכולנו מכירים. אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר באפשרויות.

 

הבלוג של Office Depot - מגוון פתרונות מיזוג אוויר למשרד33

צ’ילר

צ’ילרים הם מערכות מיזוג אוויר ובקרת אקלים מבוססות מים. בשיטה זו במקום לקרר את האוויר, המערכת מקררת מים שבתורם זורמים בצינורות במבנה ומקררים את האוויר במשרד, או שמים חמים יחממו אותו, על אותו עקרון – תלוי בעונה. גודל הצ’ילר משתנה בהתאם לגודל החלל אותו עליו לצנן, ולכן אם מדובר בחללים גדולים מאוד הצ’ילרים עשויים להכיל כמויות אדירות של מים, ויש להציב אותם מחוץ למבנה.

יתרונות

בגלל שהצ’ילר עובד על בסיס מים, הלחות באוויר נשמרת והעובדים שלכם לא ירגישו מיובשים כל הזמן. שיטה זו נחשבת לחסכונית מאוד באנרגיה, חשמל ואפילו (וזה קצת מפתיע) במים, שכן מדוברת במערכת סגורה. הגז שתפקידו לקרר את המים הינו גז ירוק ולכן היא אפילו ידידותית לסביבה. המערכות אמינות ועמידות לשנים רבות ובנויות לעמוד בעומסים.

חסרונות

בשל העובדה שמדובר במערכת הפועלת על מים ודורשת צנרת, תאלצו לתכנן מראש ובאופן מקיף את ההתקנה שלה. מדובר במערכת יקרה מאוד עם עלות התקנה גבוהה מאוד, אולם עמידותה ואמינותה משתלמות לאורך השנים.

 

VRF

מערכת עם נפח גז משתנה. במערכת מסוג זה מספר מדחסים המותקנים ביחידה המרכזית מווסתים את פעולתם לפי הצורך. כך במידה והצריכה גבוהה המדחס יסתובב מהר יותר ויצרוך יותר חשמל ואם היא נמוכה הוא יאט את סיבובו ויצרוך פחות חשמל.

יתרונות

 מערכת שקטה מאוד ואסתטית מאוד ביחס למערכות אחרות המוצעות כיום. עמידה לשנים ארוכות ואמינה מאוד. והכי חשוב – יכולה לחמם ולקרר בו זמנית. כך שאם אתם יושבים על כסא המנהלים שלכם ומזיעים כי ליערית משירות לקוחות תמיד קר, עם המערכת הזו תוכלו לחמם את יערית ולהצטנן בעצמכם באותו הזמן ובלי לקנות מערכת נפרדת לכל חדר.

חסרונות

התקנה ראשונית יקרה ביחס לאפשרויות האחרות, אולם משתלמת מאוד לטווח הרחוק. כמו כן, כדאי מאוד למצוא מתקין טוב ומנוסה מפני שהתקנה לא מקצועית תגרום לנזקים שתשלמו עליהם לא מעט. רצוי גם להתקין מערכת שמתאימה בדיוק לגודל המשרד שלכם מפני שהמדחסים צריכים לעבוד כל הזמן, ובמערכת חזקה למשרד קטן המדחסים לא יעבדו כמו שצריך והבלאי יגיע מהר הרבה יותר.

 

מאוורר תקרה

נכון, זה נשמע מיושן ולא היי-טקי בכלל אבל תסמכו עלינו, מאווררי תקרה מעוצבים הם הדבר הבא בשדרוג אווירת המשרד. אף אחד לא יכול לשבת כל יום כל היום בחלל מחניק בלי תחושה של תזוזת אוויר קלה ונעימה, או בריזה אם תרצו, ואם יערית משירות לקוחות הביאה היום טונה לארוחת צהריים? אף אחד לא רוצה שהריח יישאר תקוע סביב החדר כל היום. מאוורר תקרה יזרים את האוויר בחדר, יאוורר וייתן תחושה נעימה הרבה יותר.

יתרונות

פתרון זול וחסכוני ביותר. יכול להגיע בשלל עיצובים יפים שיהפכו את המשרד שלכם לפנינה עיצובית. יכול להתאים לכל חלל, בכל גודל. בחורף, אפשר לסובב אותו נגד כיוון השעון ולגרום לפיזור יעיל יותר של החום ממערכת המיזוג שלכם ברחבי החדר.

חסרונות

בחללים גדולים מאוד ככל הנראה תאלצו להתקין יותר ממאוורר אחד. אם התקרה שלכם גבוהה תצטרכו לרכוש מוט מאריך כדי שהמאוורר יהיה יעיל ותוכלו להרגיש אותו, אז תצטרכו גם באמת להשקיע במאוורר נאה כי הוא הולך “לרחף” ממש במרכז החדר. ואי אפשר בלי להזכיר שלבדו הוא לא פתרון ולכן תצטרכו בכל מקרה להשקיע גם במערכת מיזוג נוספת, המאוורר לא מקרר אלא רק מאוורר, מזרים את האוויר בחלל.

 

כמובן שאתם יכולים להסתפק במערכות מיזוג מוכרות כמו מזגן מפוצל או מערכת מיני מרכזית, אבל למה לכם? תשקיעו בעצמכם, בעובדים שלכם ובמשרד שלכם, ותשקיעו במערכת מיזוג חדשנית ויעילה. זה יעשה לכם רק נעים.