צילומי תדמית לעסקים וחברות – האם זה נחוץ?

צילומי תדמית לעסקים וחברות – האם זה נחוץ?

שתף מאמר:

צילומי תדמית לעסק הם אחד הדברים הראשונים והחשובים ביותר בעת הקמת עסק חדש. אלה הפנים שלכם, פשוטו כמשמעו – הפנים של העסק, המראה שאתם מציגים לעולם, והם הולכים לשרת אתכם בכל פלטפורמה אפשרית: ברשתות החברתיות, באתר העסק ובפרסומים השונים. צילומי תדמית נועדו להציג ללקוחות הפוטנציאלים שלכם את העסק והצוות שיטפל בהם, בצורה המושכת והטובה ביותר, כך שלא יוכלו לסרב וירצו לעשות אתכם עסקים.

כשהלקוח יכנס לאתר שלכם ויוכל לראות את התמונות של כל אחד מאנשי הצוות, הוא ירגיש שאצלכם הוא יקבל יחס אישי. היום בעולם הדיגיטלי, אנשים מחפשים יחס אישי. היעדר יחס אישי עלול לעלות לכם באובדן לקוחות. כן, עד כדי כך.

יש מגוון רחב של גישות שונות לצילומי תדמית, כל אחת תואמת את סוג העסק אותו אתם מנהלים והדרך בה אתם מעוניינים להצטייר בעיני הלקוחות.

 

צילומי תדמית לעסקים

 

אם אתם מנהלים עסק רציני ומקצועי, כגון: משרד עורכי דין, משרד רואי חשבון, חברת ביטוח או חברת השקעות, ומעוניינים להראות ללקוחות שלכם כמה העובדים שלכם רציניים ומקצועיים – המלצתנו היא להשתמש בצילומי Headshots, צילומי ראש, על רקע ניטרלי (שחור, אפור, לבן) בלבוש מחויט או לפחות ספורט-אלגנט. הרושם שיווצר הוא רושם אחראי, מחושב, של מי שיודע היטב מה הוא מציע ללקוחותיו, ומשדר אמינות, אחריות ומקצועיות.

אם העסק שלכם פחות “אפרורי”, ואולי אתם מתעסקים באיזו נישה מסוימת בה מתבקש לצאת מהמסגרת, כגון: משרד פרסום, חברת אונליין, סטודיו לעיצוב וכו’, אתם יכולים ללכת לכיוון של צילומי אווירה. צילומי אווירה יתנו ללקוחות שלכם להרגיש איך זה לעבוד מולכם עוד לפני שיכירו אתכם. ומעבר לכך שזה עשוי להשפיע על ההחלטה שלהם אם לעבוד אתכם או לא, צילומי אווירה יכולים לייחד, להבליט אתכם מול המתחרים וליצור רושם של חברה מעניינת, דינאמית ויצירתית שבהחלט כדאי לעבוד איתה.

רצוי (שלא לומר, הכרחי) לקבוע צילומי תדמית, עם צלם מקצועי שמתמחה בצילומים מהסוג הזה. הבן של השכנה זה לא מספיק טוב, גם אם יש לו מצלמה מצוינת. כדי לצאת עם צילומי תדמית איכותיים באמת, חשוב להסתמך על צלם מקצועי שיספק את כל הציוד הנדרש – תאורה, רקעים, מצלמה איכותית וכל השאר – וכזה שיודע גם לערוך תמונות בפוטושופ, כדי שהצבעים והעור שלכם יראו נפלא באמת.

להצטלם זו עבודה לא קלה, ולכן צלם מקצועי ידע גם לעזור לעובדים שלכם להשתחרר, לחייך בטבעיות   או לפחות יביים אותם להיראות חביבים. תוסיפו לזה מאפר או מאפרת מקצועיים שיבליטו מה שצריך להבליט ויסתירו את מה שכדאי להסתיר, ויש לכם מתכון מנצח לצילומי תדמית מושלמים.

לקראת יום הצילומים, הודיעו לצוות על קוד לבוש מסוים (אלגנטי, ספורטיבי, מחויט, תלוי באופי העסק). אם קשה לכם או פשוט לא מתאים להגיע לסטודיו, צלמים רבים יגיעו עד אליכם למשרדים ויתפסו פינה נעימה כך שלא תצטרכו לאבד יום עבודה שלם, אלא רק כמה דקות לכל עובד לזמן הצילום שלו.

והכי חשוב – אף אחד לא נראה טוב בתמונות כשהוא מצוברח, אז תעשו מזה יום כיף לעובדים שלכם במקום מטלה מעיקה. תיהנו, תצטלמו, והתוצאות ידברו בשם עצמן.