ציוד משרדי שכל גרפיקאי צריך

ציוד משרדי שכל גרפיקאי צריך

שתף מאמר:

יש האומרים שכדי להיות גרפיקאי צריך להשקיע שנים בלימודים, יש הטוענים שזה הכל רק עניין של כישרון ויש את אלה שאומרים שחיבור לאינטרנט וקצת התמדה זה כל מה שצריך. כך או כך או כך, כולם יסכימו שיש כמה כלים שכל גרפיקאי חייב בתיק הגב שלו.

 

ציוד משרדי לגרפיקאי

 

 

קודם כל, תיק גב. בין אם אתה מעצב לפרינט, אם אתה בונה אתרים או שאתה מעצב לוגואים, אם אתה בדרך למשרד, לבית הקפה או ללימודים, תיק גב הוא הדרך הנוחה ביותר לקחת איתכם לכל מקום את כל הציוד שאתם צריכים כדי לעצב את המאסטרפיס הבא שלכם. יש כיום מבחר עצום של תיקים למחשב נייד. תיקים עם חיבורים לחשמל וכאלה שמונעים גניבות, ויש גם תיקים רגילים עם תא למחשב הנייד ומקום לכל שאר החפצים שלכם.

 

כל גרפיקאי צריך מחברת. הסקאץ’-בוק הוא עוד פריט חובה בעולם הגרפיקה. כן, גם אם אתם מעצבים בעיקר במחשב. תמיד טוב להסתובב עם מחברת בתיק שאפשר לשלוף בכל מקום ולכתוב לעצמכם תזכורת לרעיון הגאוני שחשבתם עליו הרגע או שרבוט של העיצוב החדשני שקפץ לכם לראש. כל מחברת תעשה את העבודה, כל עוד היא נוחה לכם, ולא צריך לרוץ ולקנות מחברת ענקית עם דפים מיוחדים.

 

ואם כבר מחברת, שיהיה עם מה לכתוב – עטים. זה אולי נראה סעיף מיותר, אבל העט הנכון יגרום לכם לרצות להשתמש בו ויוציא מכם דברים שלא ידעתם שיש בכם. אפשר להסתפק בעט שגנבת מבית הקפה שבו אתה יושב ומעצב, או בעט שקיבלת במתנה באיזה כנס בניית אתרים, ואפשר לקנות עט טכני לשרטוט ועיצוב מסוג רפידוגרף, הקיים במספר עוביים, שניתן להשיגו במגוון חנויות אמנות.

 

מחשב טוב זה מובן מאליו, נכון? אז נמשיך לטאבלט/לוח גרפי. כדאי להצטייד בוואקום. לא ואקום (ריק, בעברית) אלא Wacom, סוג של טאבלט, לוח גרפי, אם תרצו. אז נכון שזה לא מוצר חובה, אבל אין ספק שהוא יקל על החיים המקצועיים שלכם ויקפיץ את התוצרים שלכם כמה רמות למעלה. הוואקום הוא טאבלט שמתחבר למחשב ואפשר “לצייר” עליו עם עט אלקטרוני מיוחד הפועל כמו עכבר המחשב רק נוח יותר לציור. במידה ואתם מעוניינים להישאר ניידים, אך יחד עם זאת לאייר באמצעות טאבלט, אנו ממליצים לרכוש iPad בתוספת Apple Pencil שיאפשר לכם לאייר ולשרטט באופן מקצועי ובנוחות, מכל מקום, ללא צורך בחיבור ישיר למחשב.

 

ואם כבר רכשתם לוח גרפי, לאו דווקא של חברת Wacom אבל זה כמו פריג’ידר או פלאפון כזה, אז צריך תוכנות גרפיקה. רשימת התוכנות משתנה לפי מה שתרצו לעשות בעזרתן. הקלאסיקות הן התכנות של אדובי:  פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין וחברותיהן. הבעיה היא שהתוכנות של אדובי לא חינמיות, אז קחו כמה תחליפים חינמיים כמו: גימפ, לעיבוד תמונות; אינקסקייפ, לאיור וקטורי; סקריבוס, לעימוד של ספרים וחוברות.

 

יש אביזרים שאחרי שתקנו ותתנסו בהם לא תבינו איך הצלחתם לחיות בלעדיהם. אבל כדי להיות גרפיקאים מצליחים אתם לא חייבים לרוץ לקנות את הציוד הכי יקר והכי חדיש. אפשר להסתפק במחברת, עט, מחשב טוב שיכול להריץ בצורה מהירה תוכנות גרפיקה שונות, וכמובן הרבה יצירתיות והתמדה.