על פנג שואי במשרד כבר שמעתם?

על פנג שואי במשרד כבר שמעתם?

שתף מאמר:

כולנו מבלים יותר מדי זמן ליד שולחן העבודה שלנו. כולנו גם מבטיחים לעצמינו שמחר זה לא יהיה ככה – מחר נתמתח יותר במהלך היום, נקפיד לקום ולצעוד כדי לחלץ עצמות, ובוודאי שלא נבהה במסך המחשב במשך עשר שעות רצופות. עובר יום, ואיתו מגיעה ההבטחה שבעצם מחר נתחיל להשתפר. המחר הזה לא באמת מגיע.

אם כבר קיבלנו את העובדה שכאן אנחנו מבלים את מרבית היום, למה שלא נעשה את המאמץ המירבי כדי לשפר בו את האווירה? זה הזמן להכניס למשרד שלכם קצת פאנג שואי, תורת ההרמוניה הסינית. עקרונות הפנג שואי מספקים כללים מנחים לסידור חכם של המרחב בו אנו חיים או עובדים מתוך כוונה והתכוונות. על ידי עיצוב תואם פנג שוואי, אנחנו בעצם יוצרים לעצמנו מרחבים הרמוניים שתורמים לרווחה הפיזית והנפשית שלנו. ואם זה תופס לגבי סלונים וחדרי שינה, למה שזה לא יהיה רלוונטי גם למשרדים?

 

הבלוג של Office Depot - על פנג שואי במשרד כבר שמעתם?33

 

לפני שמתחילים, צריך לקחת בחשבון שפנג שואי, כמו עקרונות סדר מזרחיים אחרים, דוגל במינימליזם. התחילו בלהפרד מכל המיותר במשרד, כולל לוח השנה מהעשור הקודם והכיסא השבור.

בבסיסה של תורת הפנג שואי ניצב מיקום האלמנטים בחלל. לכל רהיט ופריט יש מיקום אידאלי בו הוא מאפשר זרימה אנרגטית, או לכל הפחות משרה תחושה הרמונית שמשרה שלווה ונחת על כל הנוכחים, עובדים ולקוחות כאחד. שולחנות ימוקמו מול הדלת, באופן בו נראה את העוברים והשבים. ישיבה בגב מופנה אל הדלת יוצרת מתיחות, גם אם באופן בלתי מודע, בשל חוסר היכולת לראות אם מישהו מתקרב. ומתיחות, כידוע, פוגעת במצב הרוח וכפועל יוצא, בתפוקה. לא יכולים לסובב את השולחן? הציבו עליו מראה שגם תייצר עבורכם אשליית מרחב.

על פי הפנג שואי, חלונות מייצגים יצירתיות ומאפשרים זרימה אנרגטית. זה גם די הגיוני, בסך הכל – חלון מעורר בנו רוגע, תחושת חופש. במידת האפשר, השאירו את החלון פתוח. וילונות קלילים ואפילו מובייל או פעמוני רוח יוסיפו לתחושת התנועתיות.

פנג שואי לא מתבסס רק על מיקום, אלא גם על חמשת האלמנטים: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. חלל טוב הוא חלל בו מתקיים ייצוג של כל חמשת האלמנטים באופן מאוזן. נשמע מסובך? לא בהכרח.

עץ – ריהוט מעץ טבעי ולא צבוע יכניס חמימות נעימה למשרד, אבל גם הצבת עציץ קטן תעשה את העבודה.

אש – לא צריך להבעיר מדורה על המדפסת. מספיק לשלב צבעוניות חמה – אדומים, כתומים וצהובים – המייצגת את אלמנט האש.

אדמה – כלי חרס, למשל כוס לעטים ועפרונות, היא דרך קלה ושימושית להכניס מעט מהיציבות וההגנה של אלמנט האדמה.

מתכת – למה לא למסגר את התמונה המשפחתית במסגרת אלגנטית ממתכת? הצבעים המתכתיים משתלבים עם הכל ומעניקים תחושה של חדות ודיוק, מאפייניו של אלמנט זה.

מים – בקבוק המים שלכם כנראה כבר ניצב על השולחן, אבל זו לא בדיוק הכוונה. אלמנטים גליים ומפותלים משדרים את אלמנט המים מבלי לאיים על המחשב שלכם.

אימוץ עקרונות הפנג שואי עשויים לתרום לכם בהרבה מעבר לעיצוב – הם גם יכולים לקדם את ההצלחה והפרודוקטיביות שלכם במשרד.