נמאס לך לעבוד בסביבה רועשת? אפשר גם אחרת!

נמאס לך לעבוד בסביבה רועשת? אפשר גם אחרת!

שתף מאמר:

 

אנחנו חיים בעולם רועש: מכוניות ואופנועים על הכביש, ילדים צועקים ברחוב, הקריוקי של השכנים ממול או גרירת הרהיטים של השכנים מלמעלה – לאן שלא נלך, יש רעש. אפילו בחלל העבודה אי אפשר לברוח ממנו. במשרד הביתי אתם נתונים לחסדי הרעשים מבחוץ, ובמשרד תמיד יהיו קולגות שמדברים בטלפון או מתקתקים במקלדת. כדי שלא יכאב לכם הראש, החלטנו לעשות לכם קצת שקט.

 

הבלוג של Office Depot - בידוד רעשים אקוסטי במשרד33

בין אם אתם רק בשלבי תכנון המשרד החדש שלכם או שהמשרד שלכם כבר מרוהט ופעיל, עצרו רגע ותחשבו על האקוסטיקה. האם יש בו מכונות מרעישות? האם המשרד ממוקם על רחוב סואן? האם תצטרכו חדר ישיבות או חדר מנהלים שקטים במיוחד? האם מדובר בחלל פתוח, משרדים קטנים או קיוביקלס (שקוביות)? כל אחד מאלה הוא שיקול אקוסטי. כדי לצמצם את הרעש מבחוץ (ועל הדרך לשפר את שמירת החום בחורף והקור בקיץ), רצוי להשקיע בחלונות כפולים.

במידה וקיים ציוד מרעיש – מכונות תעשייה שונות או מוצרי חשמל כמו מדפסות ומקררים, השתדלו להרחיק את עמדות העובדים מהן עד כמה שניתן. למרות יחסי הציבור הגרועים של השקוביות, חלוקה כזו במשרד עוזרת להפחית משמעותית את מידת הרעש בו. אפילו כאלה שהקירות שלהן נמוכים או לא מלאים הוכחו כמפחיתות רעשים יעילות. זו אמנם לא האופציה החברתית ביותר, אך אם תבחרו לרהט את המשרד בעמדות מעוצבות הן גם ישמרו על השקט, גם יחמיאו למשרד וגם יספקו לכל עובד פינה אישית.

תוכלו להיעזר בריהוט כדי לעמעם רעשים. ספות, שטיחים וארונות גדולים יספגו חלק מהרעש, ואת הקירות החשופים ניתן למלא בתמונות שמהוות גם הן מחסום שיעמעם את הקולות מסביב. דרך פשוטה נוספת להפחית רעשים היא לדאוג לרעש לבן קבוע בווליום עדין וקבוע במשרד: צלילי גלים נשברים על החוף או טפטוף גשם, כל צליל שלא יפריע לריכוז אך ירגיע את העובדים שלכם. צמחייה יכולה לספוג רעשים גם כן, וקירות צמחים הוכחו כסופגי רעשים מוצלחים וגם דרך טובה לרענן את הסביבה המשרדית. משרדים רבים בונים חדרי שקט מיוחדים בהם יכולים העובדים ליהנות מסביבת עבודה שקטה במיוחד.

במידה וכל אלה לא מספיקים, תמיד תוכלו להשקיע עוד קצת ולהתעניין בפתרונות לבידוד רעשים אקוסטי:

תקרות אקוסטיות: תקרות אקוסטיות מגיעות כיום במגוון רחב של אפשרויות עיצוביות וטכנולוגיות וכל אחת מהן יכולה לענות על הצרכים שלכם. תוכלו לשלב בעיצוב התקרה האקוסטית גופי תאורה מראש או לעצב אותן כך שגופי התאורה המשתלבים בהן יעזרו אפילו עוד יותר לספוג את הרעשים.

רצפת גרניט פורצלן ידועה בכך שאינה סופגת גלי קול. העדיפו על פניה רצפת בטון או אפוקסי ואפילו חיפויי ויניל, הסופגות את הרעש ומהוות פתרון שקט. כך או כך, הוסיפו שטיחים באזורי העבודה כדי שיספגו עוד מהרעש.

לקירות המשרד תוכלו למצוא סוגים שונים של חיפויים אקוסטיים. בשוק קיימים חיפויי ספוג שונים, חיפויי עץ ואפילו חיפויים מבדים מיוחדים שתוכלו להשיג בדוגמאות מעניינות ולהתייחס אליהם כאל קישוט לקיר, בנוסף לדקורציה אחרת.

פתרונות לבידוד הרעשים במשרד קיימים במגוון ענק וכמעט אינסופי של אפשרויות שונות. החל מהריהוט, דרך קרטוני ביצים המודבקים על הקירות ועד לתקרות אקוסטיות מיוחדות ומעוצבות. כל מה שנותר לכם לעשות עכשיו הוא להבין מה הצרכים שלכם ולפנות לאנשי המקצוע המתאימים, כך שתוכלו לעבוד בראש שקט.