מסטארט אפ קטן, לעסק צומח – המדריך למעבר מוצלח

מסטארט אפ קטן, לעסק צומח – המדריך למעבר מוצלח

שתף מאמר:

יש הרבה סימנים שמורים על כך שהסטארט אפ הצנוע שלכם בדרך לעבור לליגה של הגדולים. ההכנסות כבר מצדיקות משכורות של ממש והמשקיעים מתעניינים הרבה יותר מבעבר. יש אפילו מקום להעסיק עוד כמה עובדים, וכשמדברים על מקום, לא מדובר רק על מקום מטאפורי. חלק מעליית המדרגה היא גם לעבור דירה, כי אין כמו משרדים חדשים כדי להמחיש עד כמה רחוק הגעתם.

אתם אולי מעולים בביזנס, אבל סביר להניח שאף אחד לא העביר לכם השתלמות במעברי משרדים. בשביל זה בדיוק יש כאן מדריך קצר, ממש בשבילכם, משהו שייתן לכם קצת מושג מאיפה להתחיל.

 

הבלוג של Office Depot - מסטארט אפ קטן – לעסק צומח33

 

בשלב ראשון, חשוב שתנתחו את הצרכים החדשים שלכם. מה היה לכם עד כה, ומה חסר? אם נוספו עובדים לחברה, אין ספק שנוצר צורך בעמדות עבודה נוספות. אל תעצרו בעובד הנוסף, ותכננו קדימה – חפשו משרד בו יוכל להכנס גם צוות של עשרה. מהיום תצטרכו לא רק עמדות עבודה, אלא גם מקום לשולחן ישיבות בו תוכלו להפגש עם משקיעים ולהציג את עצמכם ואת החברה בצורה מרשימה. קיימים היום הרבה בניינים שמציעים חללים נרחבים לעסקים קטנים ובינוניים, במבנה סטודיו או כמשרד מחולק. יש בכך יתרון של עבודה בקרבת עסקים דומים לכם, או לפחות בהיקף דומה, איתם תוכלו לשבת, להתייעץ ולחלוק – אם לא את ההצלחות, אז לפחות את הרגעים הקשים.

אחרי שמצאתם את המיקום הנכון, הגיע הזמן לרהט. חלק מהציוד יעבור איתכם מהמשרד הישן לחדש, וכאן לא כדאי להתפשר. שכרו את שירותיה של חברת הובלות אשר התמחותה היא הובלת משרדים, וטוב מכך – חברה שמציעה גם שירותי אריזה. הם מנוסים בשינוע ציוד וריהוט משרדי בזהירות, ומבטיחים ששום גלגל לא יתנתק מהכיסא, שהמחשבים והמדפסות יגיעו ליעדם בשלום, ושהמסמכים החשובים יישארו בקלסרים ובקופסאות הנכונות.

מעבר למשרד חדש הוא גם הזדמנות נהדרת לרענן את העיצוב באמצעות ריהוט עדכני ופריטים משלימים שיצרו אווירה נעימה עבורכם, עבור העובדים ועבור המבקרים. אם התקציב מאפשר, עדכנו את עמדות העבודה כך שיתאימו לדרישות ארגונומיות – כסאות תומכים, שולחנות יציבים וציוד משלים כגון הדום לרגליים מקלדות ועכברים ארגונומיים, ותאורה שולחנית בהירה. ואם כבר אור, חשבו על גופי התאורה במרחב החדש. האופנה היום תומכת בתאורה חמה על פני אור פלורסנט, בגלל שהיא נוחה יותר לעין ומשרה אוירה נעימה. בכל מקרה, היא צריכה להיות חזקה מספיק כדי שהעובדים שלכם לא יאמצו את העיניים.

עיצוב יכול להתבטא בקלות באביזרים משלימים, ואפילו בעזרת צבע. לא חייבים לשבור קופת חסכון כדי ליצור חלל נעים ומזמין. ניתן לצבוע קיר דומיננטי אחד, ולהשלים אותו עם נגיעות צבע בריהוט ובאביזרים. אל תזניחו את הקירות – תלו תמונות המתכתבות עם הסגנון שלכם ואופי החברה, ואל תהססו לקחת את זה למקום אישי. תמונות של הצוות מהימים הראשונים הן מזכרת נהדרת לתקופה הקודמת, שמראה עד כמה רחוק הגעתם.