מחשב נייח או מחשב נייד – מה עדיף?

מחשב נייח או מחשב נייד – מה עדיף?

שתף מאמר:

היום לאף אחד כבר אין כוח לקרוא. אז קחו את השורה התחתונה כבר בשורה הראשונה: זה תלוי בצרכים שלכם ובשימוש שאתם מייעדים למחשב.

כן, הפרמטר הכי משמעותי בהחלטה איזה מחשב עדיף לקנות הוא: מה הצרכים שלכם? האם אתם צריכים שהוא יהיה זמין ונגיש עבורכם לעבודה מכל מקום? או שאתם זקוקים למחשב חזק ומהיר רק לעבודה מהבית? אם אתם מתכננים להשתמש בו במגוון מקומות שונים כגון: בתי קפה, מטוס, רכבת או פשוט כל פעם במקום אחר אז מחשב נייד (שכשמו כן הוא – נייד), תהיה הבחירה הטובה ביותר. באמת בא לכם לארוז את הנייח והמסך וכל הכבלים, וכמובן העכבר והמקלדת, רק כדי ללכת לעבוד מהקפה השכונתי?

כמובן שיש עוד משתנים שעלולים להשפיע על הבחירה שלכם כמו נפח זכרון ראם, רזולוציית מסך, נפח הדיסק הקשיח, כרטיס מסך, מעבד גרפי ועוד כמה מילים שלחלקינו נשמעות כמו סינית. לא יודעים לבחור בין נייד (לפטופ) לבין מחשב נייח (שולחני)? אנחנו כאן כדי לעזור לכם להחליט מה יהיה המחשב החדש שלכם.

 

מחשב נייח או מחשב נייד - מה עדיף?


מחשב נייד

כאמור למחשב הנייד יש נשק (לא כל כך) סודי במלחמה הזו וכמובן שזה הניידות שלו. ועם זאת, עדיין יש ניידים גדולים וכבדים שלא הייתם רוצים לסחוב לשום מקום אף פעם, לא משנה כמה תיק המחשב שלכם נוח. עם הטכנולוגיה של היום יש ניידים ממש חזקים שיכולים לעשות בשבילכם כל דבר שמחשב נייח יכול. כן, הכל – עיצוב גרפי, בניית אתרים, כתיבת קוד, הפקה מוזיקלית וגיימינג, אבל הם עלולים לעבוד קצת לאט יותר, ועם יותר רעש מאיזור המאוורר (כלומר, הם יתחממו, ומהר) מאשר אחיהם הנייחים. יש ניידים שמגיעים עם מסך מגע וייתנו לכם את האופציה לעבוד עליהם ממש כמו טאבלט, לאלו מאיתנו שצריכים את זה. אבל אם אתם סטודנטים או סתם רוצים מחשב כדי לקרוא חדשות ומדי פעם לכתוב משהו בוורד, אין ספק שמחשב נייד פשוט הוא הבחירה המושלמת עבורכם.

 

מחשב נייח

על פי רוב עולה פחות ממחשב נייד, מתחמם פחות, וגם מהיר וחזק ממנו. ואם אתם מבינים במחשבים ובחומרה או מוכנים לשלם למישהו שמבין, תוכלו גם להתאים את החלקים הפנימיים שלו (החומרה, למי שרוצה להיות בקיא בטרמינולוגיה) כדי שיתאימו לצרכים שלכם וייתנו תוצאות טובות יותר. אם אתם עובדים בעיקר מהמשרד או מפינת העבודה בבית – מחשב נייח יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. יש מקצועות שדורשים מחשבים חזקים שיוכלו לבצע פעולות מסובכות שונות בו-זמנית, למשל בוני אתרים, מתכנתים, עורכי וידאו, מוזיקאים ועוד. לעוסקים במקצועות אלה עדיף מחשב נייח חזק, שיעבוד מהר ובלי לעשות דרמה כשהוא מפעיל מספר תוכנות בבת אחת. למחשב נייח גם נוח יותר לחבר מספר מסכים (מוניטורים), שיש אנשים שאומרים שאחרי שתעבדו ככה לעולם לא תחזרו להסתפק במסך אחד. נוסיף רק שהמחשב הנייח מצריך איזה שולחן להניח אותו עליו, כך שתמצאו את עצמכם עובדים בישיבה זקופה על כסא במקום לשבת שפופים על הספה עם הנייד. הגב שלכם יודה לכם.

 

לסיכום, בחירת סוג המחשב תלויה במה אתם מתכוונים לעשות איתו, אבל בעיקר, איפה אתם מתכוונים לעשות את זה.