מוצרי חובה לעסק המתחיל

מוצרי חובה לעסק המתחיל

שתף מאמר:

קשה לתאר את ההתרגשות שמגיעה עם פתיחת עסק חדש. לא הרבה מצליחים לתרגם רעיון או חזון לכדי עסק אמיתי (ובמהרה גם רווחי), אבל אם אתם מברי המזל שהצליחו, כדאי שתבדקו שהשגתם את כל המוצרים שידאגו שהעסק שלכם יעבוד בדיוק כמו שצריך.

 

הבלוג של Office Depot - מוצרי חובה לעסק המתחיל33

 

נתחיל בעובדה שכבר לא כל כך מפתיעה: עסק לא חייב להיות פיזי. היום כבר לא חייבים חנות או חדר בבניין משרדים כדי להצהיר שאתם בעלי עסק של ממש. כמות העוסקים העצמאיים הולכת וגדלה משנה לשנה, ומספר העצמאים העובדים מהבית עולה גם הוא בקצב מרשים. אבל גם אם החלטתם לעבוד בפיג’מה, אל תחשבו שהספה היא המשרד החדש. סדרו לעצמכם משרד ביתי, או לכל הפחות פינת עבודה מוגדרת. ההפרדה חשובה ליצירת תחימה בין חיי הבית לעולם העסקי. במקום להסתפק בכיסא ושולחן האוכל, רכשו ריהוט משרדי ייעודי. זו לא חייבת להיות השקעה בסדר גודל אסטרונומי – הכי חשוב שיהיה לכם כיסא ארגונומי טוב שיתמוך בגב בשעות ישיבה ממושכות. זה תופס גם למשרד מחוץ לבית, כמובן.

בין אם תרצו ובין אם לא, חלק נכבד מהעבודה שלכם תתקיים דרך המחשב. זה הכלי שלכם לתקשורת עם העולם: דרכו תנהלו את ספרי החשבונות, בעזרתו תתקשרו עם הלקוחות והספקים, ובאמצעותו תנהלו את המלאי שלכם. בדקו עם עצמכם מה בדיוק צרכי המחשוב שלכם: האם נדרשות יכולות חישוב גבוהות ומעבד חזק להרצת תוכנות כבדות, או להתממשק עם קופה רושמת? או שאולי מספיק לכם שהמחשב יוכל להריץ דפדפן אינטרנט ותוכנות משרדיות פשוטות? התייעצו עם איש מקצוע לגבי תחום העיסוק המדוייק שלכם, כדי שתדעו לרכוש את הכלי המדוייק לעבודה במקום לרכוש משהו עם יכולות ביצוע מוגזמות, או לחלופין, חלשות מדי. ואל תשכחו כמובן את הציוד ההיקפי. מקלדת, ורצוי ארגונומית, הכרחית כשמדובר בעבודה ממושכת מול מחשב. אבל גם אם רכשתם מחשב נייד ואתם מסתפקים במקלדת המובנית, אל תוותרו על עכבר, ואם אפשר, שיהיה ארגונומי ואלחוטי. זו השקעה קטנה ששווה זהב למפרקי כף היד. יש דינוזאור נוסף שחשבנו שכבר נכחד – מדפסת היא כלי שימושי, על גבול ההכרחי, לכל עסק. אתם מוזמנים לבחור בין מדפסת הזרקת דיו זולה המתאימה להדפסות מועטות, לבין מדפסת לייזר שיעילה וחסכונית כשמדובר בהדפסות מרובות.

אז אמנם אמרנו מחשב, אבל מסתבר שעדיין אין תחליף לציוד משרדי פיזי. תמיד תצטרכו עטים, דפים, קלסרים, ניילוניות (שמרדפים), מהדק סיכות, טיפקס, אולי אפילו מספריים… צרו לעצמכם רשימה מסודרת של כל פריט שעולה על דעתכם, גם אם נדמה לכם שהוא לא נחוץ, ובסוף תסננו את מה שמיותר.את הרכישה רצוי לבצע באופן מקוון מספק קבוע, ובכך לחסוך כסף וזמן, ועל הדרך גם להיות ידידותיים לסביבה הודות לצמצום אריזות ודלק. פריטים נוספים שלא תמיד קופצים לראש הרשימה אבל תמיד נחוצים: מטען סלולרי, כבל מאריך, מפצל לשקע חשמלי, וכמובן חומרי ניקוי (כן, גם אם אתם נעזרים בשירותי חברת אחזקות, עדיין יהיו דברים קטנים שתצטרכו לנקות בעצמכם).

וכמובן, לא לשכוח את הניראות שלכם: כרטיסי ביקור ומעטפות הנושאות את שם העסק, הלוגו וכתובתו (פיזית או אלקטרונית).