מה ההבדל בין מחשב חדש למחשב מחודש?

מה ההבדל בין מחשב חדש למחשב מחודש?

שתף מאמר:

בין אם תרצו ובין אם לא, המחשבים כבר שולטים בחיינו ואין כמעט בית אב שאין בו לפחות מחשב אחד. המחשבים מאפשרים לנו לבצע פעולות רבות בקלות ובמהירות, משחררים אותנו מן הצורך להימצא פיזית במקומות מסוימים, ונראה תמוה איך הסתדרנו בלעדיהם בעבר הלא כל-כך רחוק.
בעוד שבעבר מחשבים נחשבו למוצר יקר מאוד שרק מעטים יכלו להרשות לעצמם לרכוש, הרי שהיום ישנה תחרות גדולה בתחום וניתן לרכוש מחשבים נייחים וניידים החל ממאות שקלים בודדים. כמו כן, ניתן לראות כי בשנים האחרונות גדל ההיצע של מחשבים מחודשים, ואנשים רבים נוטים לבחור באופציה זו ולחסוך עוד כמה מאות שקלים.

אבל מה זה בכלל מחשב מחודש ובמה הוא שונה ממחשב חדש? כל התשובות מיד.

מחשב מחודש

מחשב חדש VS מחשב מחודש

נפתח בתיאור של מחשב חדש: מחשב חדש הוא מחשב אשר יצא ממפעל הייצור, הוא ארוז, לא נפתח, לא הודלק ולא בוצע בו כל שימוש. מרבית המחשבים החדשים מגיעים עם איטום כלשהו על אריזת המחשב על מנת לסמל את היותו חדש שלא נפתח. בקצרה, מחשב שמעולם לא היה בו כל שימוש מכל סוג.

נמשיך בתיאור של מחשב מחודש; מחשב זה הוא סוג של מוצר אלקטרוני טכנולוגי אשר אינו חדש, היה בו שימוש כלשהו אך הוא חזר לחברה היצרנית או המשווקת, עבר תהליך התאמה וייצור מחדש באופן קפדני ביותר, עד להגעה לרמה של מחשב חדש לחלוטין.


כיצד מחשב זוכה לתואר מחשב מחודש?

ובכן להלן הסיבות למחשבים אשר הופכים להיות מחשבים מחודשים:

תצוגה
מחשב אשר שימש כמחשב תצוגה והוצג בחנות מסויימת. מדובר בתצוגה בה לא נעשה שימוש כמובן, אלא רק הצגה של המחשב.

עודפים
מחשב אשר פשוט לא נמכר וקוטלג תחת עודפים בשל החלפת מלאי, שינוי נתונים וכדומה.

פגמים קוסמטיים
לפטופ מחודש יכול להיות מחשב חדש אשר הוחזר על ידי לקוח בשל פגם קוסמטי כלשהו, ויכול להיות שמדובר בפגם קוסמטי קל ביותר ללא כל שימוש במחשב עצמו, שכן הוא עצמו לא נפתח.

מתנה
מחשב אשר נרכש כמתנה אך הוחזר על ידי מקבל המתנה ללא כל שימוש בו. כאן המקום לציין שמחשבים אלו מגיעים סגורים ואטומים כפי שנמכרו ומי שמצליח לרכוש מחשב כזה, סביר שירגיש שקיבל מתנה בעצמו.

קיימות עוד סיבות נוספות לתיוגו של מחשב כ”מחשב מחודש”, אך מה שחשוב לדעת הוא כי מדובר במחשב תקין לחלוטין שגם אם נעשה בו שימוש קל, הרי שהוא עבר לאחר מכן בדיקות קפדניות, החלפות ותיקונים, עד שנמצא תקין ומוכן לשימוש. לא בוצעו בו הורדות, לא הותקנו בו כל מיני תוכנות, וחשוב לציין שגם על מחשבים אלו מוענקת אחריות, כך שאתם יכולים להיות רגועים. הסיבה שמחשב זה אינו יכול להימכר כחדש היא משום שחברה לא יכולה לקרוא למחשב “חדש”, לאחר שהוא יצא ממפעליה.

 

יתרונות המחשב המחודש

עלות
היתרון הבולט ביותר של מחשבים מחודשים כמובן בא לידי ביטוי במחיר שלהם. עלותו של מחשב מחודש תהייה נמוכה משל מחשב חדש, אפילו אם מדובר במחשב מתקדם יותר. עלות המחודשים מאפשרת לכל אחד ואחת לרכוש את מחשב חלומותיהם ובמחיר משתלם מאוד.

איכות
איכותו של המחשב המחודש היא ברמה גבוהה וזו מפני שהוא עבר תהליך התאמה ובדיקה קפדנית במפעלי ומעבדות החברה. נכון, כותרת המחשב היא “מחשב מחודש”, אך מדובר במחשב חדש לכל דבר ועניין שכן כל חלק אשר בוצע בו שימוש, ולו המזערי ביותר, הוחלף, הותאם ומוכן לשימוש.

אחריות
מחשבים מחודשים בניגוד למחשבים משומשים, מגיעים עם אחריות. בחלק מהמקרים האחריות הניתנת איננה מורחבת, ועל כן המלצתנו היא לבדוק את האחריות הניתנת ולבדוק אפשרות לרכישת אחריות מורחבת, שתעניק לכם יותר שקט נפשי.

 

לסיכום, באם אתם מעוניינים לרכוש מחשב חדש במחיר מציאה, בדקו האם ניתן לרכוש מחשב זה כ”מחשב מחודש”. מדובר באלטרנטיבה נהדרת למי שרוצה לקנות מחשב חדש, תקין ומחברה מסודרת, אך מעוניין לחסוך עוד כמה מאות שקלים, ועדיין ליהנות ממוצר איכותי וברמה גבוהה. אם בכל זאת אתם מעדיפים “ללכת על בטוח” ולרכוש מחשב חדש לגמרי, תוכלו למצוא באופיס דיפו מבחר ענק של מחשבים ניידים, מחשבים נייחים וכמובן מחשבי AIO של מיטב היצרנים העולמיים, במחירים משתלמים ואפילו במשלוח עד הבית.