כלים מומלצים לפרילאנסרים

כלים מומלצים לפרילאנסרים

שתף מאמר:

הרבה מאוד נותני שירותים ובעלי מקצוע עובדים בשיטה שנקראת פרילנסר. בצורה כזאת עובדים לא מעט אנשי פרסום וגרפיקאים, מתרגמים, יועצים, עיתונאים ואחרים. לשיטת עבודה שכזאת יש המון יתרונות, אבל גם לא מעט אתגרים. על מנת לתפקד בצורה טובה, לעבוד ביעילות ולהתנהל נכון גם כשאתה עצמאי ולא עובד תחת חברה מסוימת, כדאי להשתמש בכלים המומלצים הבאים:

 

כלים לפרילאנסרים

 

כיסא עבודה נוח – זה בריא לגב שלכם

מכיוון שמרבית הפרילאנסרים מבצעים את עבודתם בדרך כלל בישיבה, ובד”כ ממושכת, הם זקוקים לכלי עבודה חשוב במיוחד – כיסא עבודה נוח. יש להקפיד במיוחד על רכישה של כיסא בעל משענת נוחה לגב. ניתן למצוא מגוון דגמים מעולים הכוללים גם ידיות ומנגנוני כוונון, המאפשרים להקליד בנוחות במחשב, לשנות את גובה הכיסא ואת זווית הישיבה שלו, וכך ליהנות מישיבה נכונה וזקופה, מבלי לקמר את הגב. אם תוותרו על כלי עבודה שכזה, אתם מסתכנים בפגיעה בגב שלכם, בבריאות שלכם. במידה ואתם נוהגים לקבל מעת לעת לקוחות במשרדכם, בחרו כיסא עבודה ייצוגי ונאה, אך כמובן שהדגש העיקרי יהיה על נוחות והתאמה מקסימלית לגופכם.

 

ציוד משרדי בסיסי

רבים מאתנו לעיתים שוכחים את אחד מהדברים הפשוטים והחשובים ביותר שצריכים להימצא בכל משרד: ציוד משרדי. לדוגמה: לצורך הכנת תזכורות חשובות שיישארו לכם מול העיניים, דאגו לכך כי יהיו לכם תמיד פתקיות לתזכורת, ציידו את משרדכם בכלי כתיבה ואביזרי עזר בסיסיים, נייר צילום והדפסה, מחברות ופנקסים ועוד מגוון מוצרים שאתם ממש חייבים. בנוסף, כדי לשמור על סדר במשרד ולוודא ששום מסמך לא הולך לאיבוד, רכשו קלסרים לתיוק, ודאגו לאחסן אותם בכוננית, ארונית או מדפים ייעודיים. גם מדפסת משולבת המאפשרת צילום, הדפסה וסריקה באיכות גבוהה, הינה מוצר חובה, שיאפשר לכם לבצע שלל משימות באמצעות מכשיר אחד בלבד.

 

המשרד הנייד – בידיים שלכם

מכיוון שמרבית הפרילנסרים זקוקים למחשב שלהם בכדי לעבוד, ולעיתים עליהם לבצע מגוון עבודות גם בשעות שאינן שגרתיות או במקומות שונים, חשוב שתצטיידו במחשב נייד או טאבלט איכותי ומקצועי. מחשב שכזה יאפשר לכם להשתמש בכל מקום ובכל רגע גם בתוכנות ובאפליקציות עסקיות שאתם נדרשים להן. במחשב שכזה ניתן להשתמש בכדי לתכנן אתרי אינטרנט ללקוח, בכדי לקדם מכירות של לקוח כפרסומאים, להכין כתבות תדמית או לבצע חישובים בנושאי מיסוי או בכל נושא עסקי אחר. באמצעות המחשב הנייד שלכם תמיד תישארו מחוברים, אפילו כאשר אתם לוקחים הפסקה בבית הקפה הסמוך. במקביל, כדאי שתמיד יהיה בהישג יד גם סמארטפון מתקדם, כדי שתמיד תהיו זמינים עבור הלקוחות שלכם.

 

ירוק ואונליין במיוחד לפרילנסרים

פרילנסר עשוי להציע את שירותיו למגוון רחב של לקוחות, לעיתים בהתקשרות קצרת טווח ולעיתים בהתקשרות ארוכת טווח. לא משנה מהי מהות ההתקשרות או איזה שירות מציע איש המקצוע, תמיד יהיה אלמנט של קבלת התשלומים, ואחר כך צריך להנפיק בתמורה חשבוניות. לכן, כלי נוסף וחשוב במיוחד שאנו ממליצים עליו לכל פרילנסר, הינו אפליקציה להפקת מסמכים ירוקים. לאחר פתיחת חשבון, ניתן להנפיק ולשלוח במייל כל מסמך רצוי ומקובל, לרבות חשבונית מס, קבלה, הזמנת עבודה וכיוצא באלה. מדובר בפתרון קל, נוח ופשוט, ומבחינה כספית – זה גם מאוד משתלם, ואפילו עזור לכם לשמור על הסביבה.

 

מגרסה – לסילוק מסמכים חסויים

כלי מומלץ נוסף לפרילנסרים הינו מגרסת נייר. במידה ואתם מכינים עבור לקוחותיכם מסמכים חסויים או עוסקים במידע רגיש, שאסור שיפול לידיים הלא נכונות, חשוב להשתמש במגרסת נייר לצורך השמדת מסמכים שונים וטיוטות של תכנונים או הסכמים. ניתן למצוא כיום מגוון מגרסות נייר קומפקטיות ונוחות לשימוש, שיתאימו בדיוק למשרד שלכם.