כך תבחרו כיסא משרדי

כך תבחרו כיסא משרדי

שתף מאמר:

אין זה סוד שרבים מאתנו מבלים את מרבית שעות היום שלהם בישיבה ממושכת מול מחשב. לא משנה אם אתם עורכי דין, מנכ”לים, עוזרים אישיים, נציגי שירות או עובדי הייטק, כדאי שתוודאו שהכיסא המשרדי שעליו אתם יושבים כ-9 שעות בכל יום, יהיה נוח, מותאם לישיבה ממושכת ובעל אפשרויות כיוונון ונדנוד – אחרי הכל מדובר בבריאות שלכם. בדיוק כפי שבביתכם, אתם דואגים לחדרי שינה יוקרתיים, המאובזרים במיטה בעלת מזרן איכותי ונוח המספק תמיכה מקסימלית לגב שלכם, המאפשר לכם את השינה הטובה והבריאה ביותר, כך עליכם לדאוג לגב שלכם גם במקום העבודה. לא מספיק שיהיה לכם כיסא מרופד עם גלגלים, עליכם לדאוג שהכיסא עליו אתם יושבים עונה על שלל פרמטרים, מספק לכם נוחות מקסימלית וממזער כאבי גב וצוואר, שעשויים להיגרם כתוצאה מישיבה ממושכת, בייחוד כאשר מדובר בכיסא שאיננו איכותי או מתאים לכם. אז מהם הפרמטרים החשובים ביותר שיש לשים לב אליהם לפני שבוחרים כיסא משרדי? התשובות – מיד.

 

כיסא משרדי

 

1. בחרו בכיסא ארגונומי – הכוונה לכיסא שנועד לספק לגב שלכם תמיכה מלאה. מבנה המושב ומבנה המשענת מעניקים יציבות ותמיכה מרבית לגוף. רבים מכנים כיסא זה כ”כיסא אורתופדי”. כיצד מזהים כיסא ארגונומי? ישנם 3 קריטריונים:
# כיוונון – מדובר במנגנוני כיוונון הנמצאים בתחתית המושב ובצדדיו, המאפשרים לשנות את גובה הכיסא בהתאם לגובה שלכם ולגובה שולחן העבודה, ולשנות את הזווית של משענת הגב, שתתאים לכם כמעט בכל תנוחה, כך שגם אם אתם רוכנים קדימה בעת עבודתכם, תוכלו לדאוג שמשענת הכיסא תזוז אתכם, ותספק לכם תמיכה גם כשאתם לא ישובים בצורה ישרה.
# קימור – כיסא ארגונומי צריך להיות בעל קימור במשענת הגב. תוכלו לחוש בו באזור שבו הכיסא אמור לפגוש את הגב התחתון ואת חוליות המותניים שלכם.
# נדנוד – הכוונה שניתן לנדנד את משענת הגב והידיות – קדימה ואחורה, לפי דרישה. פעולה זו מעודדת זרימת דם ומונעת את הקיבעון הכרוך בישיבה ממושכת.

 

2. בחרו בכיסא בעל מושב רחב ועמוק – המושב צריך להיות רחב ועמוק מספיק כדי לאפשר לכם לנוע בקלות על הכיסא ולהישען בנוחות ושיישאר מרווח של 5-10 ס”מ בין קצה המושב לברכיים שלכם.

 

3. בחרו בכיסא בעל ידיות – לא מדובר במותרות כי אם בצורך בסיסי עבור ישיבה ממושכת. יש לרכוש כיסא בעל ידיות מתכווננות לפחות לגובה (עדיף עם אפשרות כיוונון גם לצדדים וקדימה, אחורה), כדי שיספק לכם תמיכה ויחזיק את משקל הידיים שלכם במקום עמוד השדרה. כך יופחת לחץ על הגוף שלכם.

 

4. בחרו בכיסא בעל ריפוד מאוורר – ריפוד מבד אוורירי או רשת, המאפשר סירקולציה של אוויר, אידיאלי עבור ישיבה ממושכת. בחירה בריפוד עור או פלסטיק, עשויים לגרום לכם להזעה, חוסר נוחות ותחושה כללית לא נעימה. העדיפו לרכוש כיסא מרשת, המאפשר התאמה מהירה יותר לגופכם. אם בכל זאת אתם מעדיפים כיסא מרופד, דאגו שהספוג יהיה קשיח – ככל שהוא עבה יותר כך הוא יחזיק זמן רב יותר, אך כמובן אל תשכחו שעליו להיות נוח ומרופד בבד נושם.

 

5. בחרו בכיסא בעל בסיס המאפשר תנועה סיבובית ולצדדים – כיסא משרדי המאפשר תנועה קלה ממקום למקום, יעודד אתכם לזוז, להניע את חלקי הגוף, ולהגיע לאזורים שונים במשרד כמעט ללא כל מאמץ.

 

חשוב לזכור שגם כאשר אתם בוחרים כיסא משרדי או כסא מנהלים נוח, בעל תמיכה מירבית ונוחות מקסימלית, יש להקפיד לקום מהכיסא מידי פעם, לנוע קצת ברחבי המשרד, להזרים את הדם ולחלץ את העצמות.