טיפים לתחזוקה נכונה של ריהוט משרדי

טיפים לתחזוקה נכונה של ריהוט משרדי

שתף מאמר:

ריהוט משרדי הינו חלק בלתי נפרד מהמשרד שלכם, ובמקרים רבים הוא שקובע את הרושם הראשוני על העסק שלכם, ולכן חשוב לשמור על הרהיטים, לתחזק אותם ולדאוג לתקינותם. כיסאות מנהלים, כיסאות עבודה, שולחנות משרדיים, ארונות לתיוקים – בכל אלה צריך להשקיע. כדי שהמשרד ייראה מטופח, כדי שיהיה נוח לעבוד בחדר העבודה או כדי שאפשר יהיה לקבל לקוחות בצורה ראויה, נהוג לרכוש רהיטים ייצוגיים שיהיו גם נוחים. על מנת להאריך את חייו של הריהוט, בכדי שניתן יהיה להשתמש בו לאורך זמן ולשמור על מראה חדש וייצוגי, כדאי ומומלץ לתחזק אותו באופן שוטף.

 

כלי עבודה

 

ברגים רופפים? מבריגים ומחזקים!

ריהוט משרדי איכותי בדרך כלל מורכב מחלקים שונים. אפילו כיסא פשוט למדי לא יהיה מורכב מיחידה אחת ומקובל כי יהיו בו גלגלים מוברגים, משענת מוברגת וכן צירים ומרכיבים נוספים. מפעם לפעם עשו לעצמכם טובה ובדקו היטב את כל הרהיטים שלכם. שימו לב בעיקר להברגות. וודאו שאין ברגים רופפים או חסרים. אם מצאתם בורג רופף, קחו מברגה חשמלית מקיטה והבריגו. בורג חסר או רפוי עלול להביא לכך כי הרהיט יתפרק, יקרוס ויינזק. חשוב לא פחות, רהיט מתנדנד או פגום עלול להביא לכך כי תתרחש תאונה ומישהו יפגע. אז זכרו – אם נתקלתם בבורג רופף, חזקו אותו היטב. אם יש בורג חסר, התאימו בורג חדש וכך תאריכו את חייו של הרהיט שלכם.

 

ריהוט נועד לישיבה, לא לשעשועים

לא רק הברגה של ברגים עשויה להאריך את חיי הריהוט המשרדי שלכם. גם ההתנהגות היום יומית שלכם חשובה. זכרו כי ריהוט שנועד לישיבה – לא מתאים לשעשועים. לא כדאי להתנדנד על הכיסא. לא כדאי להניח על השולחן יותר מדי חפצים כבדים וגם לא כדאי להניח עליו רגליים. אם תשתמשו ברהיטים המשרדיים שלכם רק לתכלית שלשמה הם יוצרו, תאריכו את חיי הרהיט והוא יישמר יפה ובמראה חדש.

 

צירים חורקים? משמנים

לצורך תחזוקה שוטפת של הריהוט המשרדי, יש להחזיק בהישג יד משמנת או תרסיס לשימון צירים וחלקים נעים. אם יש לכם מגירות שולחן או דלתות של ארונות שמשמיעים חריקות, אל תהססו. הצטיידו בשמן המתאים לכך ושמנו את הצירים. אין צורך להשתמש בהרבה שמן ואין צורך לבצע פעולה זו על בסיס יומי, אלא רק בשעת הצורך – זה יאריך את חיי הציוד והריהוט המשרדי שלכם.

 

גם במדפסות ובמחשבים מטפלים כהלכה

הריהוט המשרדי והציוד המשרדי כולל לא רק כיסאות, שולחנות וכונניות. בכל משרד כמעט ניתן למצוא מדפסות ומחשבים פעילים. גם אליהם יש להתייחס וגם בהם יש לטפל כהלכה. הטיפול הנאות מתחיל בכך שקוראים היטב את הוראות ההפעלה. תמיד משתמשים אך ורק בחלקים מתאימים ובציוד נלווה תואם. אל תנסו להכניס למדפסת ראש דיו לא מתאים. יש לכם מחשב נייד? וודאו שהסוללה שלו נטענת בהתאם להנחיות. הישמרו מפני גלישה באתרים לא ראויים שעשויים להוות מקור לווירוסים. תחזוקה נכונה בימינו כוללת גם שימוש בתוכנות אנטי וירוס והגנות סייבר משוכללות. בדרך זו תשמרו על המחשבים, המדפסות ושאר הציוד המשרדי הקיים במשרדכם.

 

כתמים ומנקים

אנו סבורים כי תחזוקה נכונה של ציוד וריהוט משרדי כוללת גם שמירה על אסתטיקה וטיפוח. ציוד וריהוט משרדי שהתלכלך או התמלא באבק – יש לנקות. כמו כן, אם אתם שותים קפה ליד המחשב ומעל השולחן, נהגו חכם. רכשו מעמד לכוסות או שתניחו את הכוס על גבי צלוחית. הימנעו מאכילה מעל המחשב והמדפסת. דעו כי פירורים עשויים להוציא מקלדת משימוש ומשקה שנשפך על מחשב או על סלולר, עשויים לגרום לנזק בלתי הפיך. פועלים נכון וחוסכים הוצאות מיותרות.