טיפים לתחזוקה נכונה של מדפסות משולבות

טיפים לתחזוקה נכונה של מדפסות משולבות

שתף מאמר:

כיום יש ניסיון גדול מאוד של גופים גדולים וקטנים כאחד, להימנע משליחת מסמכים בעותק קשה ולהתקדם באופן מוחלט אל עבר עולם טכנולוגי, ירוק וחסכוני יותר, ולהשתמש במסמכים דיגיטליים, שאינם מצריכים הדפסה. יחד עם זאת, עדיין קיים צורך גדול בעותקים קשיחים, ובמיוחד בסוג מסמכים ספציפיים מאוד.

המסמכים המשפטיים והרשמיים עדיין זקוקים לחתימות וחותמות נוטריון, גם בעולם השרטוטים – האדריכלים עדיין מתקשים לוותר על מדפסת, וגם במסמכי ניהול חשבונות, עדיין משתמשים במסמכים בעותק קשה. הסיבות לכך רבות ומגוונות ובעיקר קשורות לאותנטיות, אם כי נראה שבעתיד גם בתחומים האלה יעברו לדיגיטל. בינתיים, בגלל שיש צורך כל כך גדול בעותקים קשיחים במשרדים רבים ובתחומים שונים, חשוב להצטייד במכשירים מקצועיים ואיכותיים המאפשרים שירותי הדפסה, צילום, סריקה ופקסימיליה.

כיום ניתן למצוא מגוון מדפסות משוכללות המשלבות כמה סוגים של שירותים, במכשיר אחד. מדפסות משולבות כוללות בתוכן מדפסת, מכונת צילום, סורק ופקס. בקנייה של מכשיר שכזה, אפשר לחסוך הרבה מקום, זמן, כסף וטרחה, ולקבל מעטפת שלמה של שירותים באמצעות מכשיר אחד. יחד עם זאת, כדי שמכשיר זה יחזיק מעמד לאורך זמן ויאפשר לכם ליהנות מכלל השירותים ללא הפרעות, צריך לתפעל אותו בצורה נכונה ולדאוג לתחזוקתו.

אז איך שומרים על מדפסת משולבת ומתחזקים אותה כראוי? קבלו 4 טיפים לתחזוקה נכונה של מדפסות משולבות, שחשוב שתכירו:

 

מדפסות

 


ניקיון והיגיינה

תחזוקה נכונה של המכונה מתחילה עם ניקיון והיגיינה. יש לדאוג שהמכונה לא תהיה מלוכלכת ותעלה אבק, וגם אם יש תקופה בה פחות משתמשים בה, יש להשתדל לשמור עליה אסתטית, על מנת שהאבק לא יפגע במגעים שלה. הניקיון חשוב מאוד במיוחד באזור משטח הצילום/סריקה, שכן הוא זה שאמור לספק את ההעתק המדויק של המסמך.

 

החלפת ראשי דיו/טונר במועד

החלפת ראשי דיו או טונרים בזמן, הינה פעולה חשובה והכרחית לשמירה על כל מדפסת. כאשר הכתב מתחיל להיות לא ברור, זהו סימן ברור שראש הדיו או הטונר נחלשו ויש להחליפם. התעכבות בהחלפת ראשי הדיו/הטונר פוגעת במדפסת וביכולת שלה לספק תוצר איכותי. עיכוב שכזה פוגע בעמידות של המדפסת ובאיכות שלה באופן כללי. בטרם תבצעו את ההחלפה אנא וודאו כי מדובר בטונר/ראשי דיו איכותיים, המתאימים למדפסת הספציפית שרכשתם, ושהם נרכשו בחנות מוכרת ואמינה (כך תימנעו מזיופים). כמו כן, בעת ההחלפה יש לעקוב אחר הוראות היצרן ולהרכיב את הטונר/ראשי הדיו בצורה נכונה ובטיחותית.

 

תפעול נכון

את כל ההגדרות של המדפסת והסורק שווה לעשות כבר בהתחלה, במיוחד אם המכשיר מחובר לכמה מחשבים. ככל שתהיה פחות התעסקות עם ההגדרות, כך יש פחות סיכוי לתקלות. יש להגדיר מחשבים ויעדים של הדפסות עם התקנת המדפסת, ולבצע את הבדיקות הראשוניות “על יבש”, לפני שמתחילים לעבוד באופן רציף. באופן כללי, עדיף שהמדפסת לא תעבוד באופן בלתי פוסק לאורך זמן (עדיין מדובר במכשיר חשמלי שיכול להתחמם). כמובן שכאשר קונים מוצר איכותי זה לא אמור לקרות, אך אין כל פסול בלתת “מנוחה” למכשיר לאחר זמן מה של עבודה בלתי פוסקת.

 

טיפול עדין

מכשיר משולב של פקס, מדפסת ומכונת צילום צריך לקבל טיפול עדין. הוא כולל הרבה אלמנטים, מגשים, משטחי צילום ועוד. אין לטרוק את המדפים וצריך לדעת שמה שלא הולך בכוח, לא ילך ביותר כוח. קראו את הוראות התפעול וגלו שיש לעיתים כל מיני “טריקים” שצריך לבצע על מנת לתפעל את המכונה בצורה הנכונה ביותר. מכשיר שכזה יכול, כאמור, לחסוך הרבה זמן, כסף, מאמץ ומקום, אך רק צריך לתפעל אותו בצורה נכונה.