טיפים לעיצוב וארגון משרד עורכי דין

טיפים לעיצוב וארגון משרד עורכי דין

שתף מאמר:

משרדו של עורך הדין מבקש ליצור בקרב הלקוחות תחושה שהגיע אל איש מקצוע מכובד, רציני, מקצועי ומנוסה; למשרד שיוכל לגייס את כל הידע והניסיון של יושביו על מנת לסייע לאותו לקוח לנצח בתיק בו הוא מעורב; למקום דיסקרטי שאפשר לנהל בו משא ומתן מחד לדון בפרטים חסויים בארבע עיניים מאידך. יתרה מזאת, משרד עורכי דין חייב להיות גם מקום מסודר ומאורגן לעילא ולעילא, הן עבור לקוחות שיסיקו מן הסדר והארגון דברים חיוביים על המשרד אליו הגיעו; והן עבור עורכי הדין עצמם כדי שיוכלו להתמצא בקלות בחומר הראיות ו/או בדינים ובחוקים.

לא פשוט לעצב ולארגן משרד עורכי דין בצורה טובה, שכן יש לתת את הדעת על שורה של שיקולים שחלקם לא תמיד נהיר לכל אחד. על כן אספנו עבורכם כמה טיפים שיסייעו לכם במלאכה:

 

עיצוב משרד עורכי דין

 

 

להשקיע כבר בפינת ההמתנה
מעורבותו של אדם מן השורה בתיק משפטי בדרך כלל גורמת לו להיות נתון לחץ ועצבנות, וזה לא תמיד מסתדר היטב עם הצורך להמתין בפינת המתנה עד שעורך הדין יתפנה אליו. לכן כדאי להשקיע בפינת המתנה נעימה עם כסאות המתנה נוחים, חומר קריאה עדכני ומעניין (לא ספרות משפטית ולא מגזיני “לאישה” מלפני עשור) ואולי גם פינת קפה עם כיבוד קל כדי שיהיה מה לעשות במהלך ההמתנה.

 

להרבות בפתרונות אחסון
כפי שצוין ברישא לדברים אלה, חשוב שמשרד עורכי דין יהיה מקום מסודר ומאורגן היטב, שבו אין ערימות גבוהות של מסמכים לטיפול או קלסרים שמתפזרים בכל מקום. יש לכך מספר סיבות, כגון הצורך לשמור על פרטים סודיים של לקוחות, למצוא בעת הצורך עמוד ספציפי בו תיאור של ראיה מסוימת או לאתר בקלות פסק דין תקדימי שיכול לסייע ללקוח לנצח בתיק; אולם הפתרון הוא פשוט למקם כמה שיותר פתרונות אחסון בכל רחבי המשרד.

כך למשל יש להרבות במיקום של ארונות, מדפים, שידות, שולחנות גדולים שעליהם מגשים משרדיים עם כמות קטנה של מסמכים לטיפול. אגב, ויטרינה בחלק מהארונות והשידות, אשר דרכה ניתן לראות ספרים בנושאים משפטיים, היא אלמנט המשלב גם עיצוב וגם אחסון.

 

לתת תחושה של בית
משרד עורכי דין הוא מקום שרבים מייחסים לו הקשר מכובד, יוקרתי ומפואר, ובמקביל עיצוב שישווה לו תחושה של בית יסייע להפוך אותו למקום פחות מאיים ומנוכר. אפקט כזה ניתן להשיג באמצעות פריסת שטיחים במשרדים, בחדרי הישיבות ואפילו במסדרונות – אלה ייצרו תחושה של חמימות ונוחיות בקרב הלקוחות.

את השטיחים הללו יש לתחזק בהתאם בתדירות קבועה, על מנת לשמור על ניקיונם ועל המראה המכובד והנעים שלהם. למשל לשאוב אותם פעם בשבוע או לשלוח אותם אחת לרבעון אל ניקוי שטיחים מקצועי. אחרי הכל, משרד עורכי דין צריך להיות לא רק מכובד ומאורגן אלא גם נקי ומסביר פנים.