טיפים לבעל עסק מתחיל

טיפים לבעל עסק מתחיל

שתף מאמר:

עסק חדש מביא עימו המון התרגשות, וגם המון אי וודאות. איך להתחיל? מאיפה להשיג לקוחות? איך בכלל לבחור שם לעסק ולוגו? אין תשובה אחת לכל השאלות, אבל יש עצות כלליות שיכולות לעשות לכם קצת סדר בג’ונגל הפראי של עולם העסקים הקטנים. קבלו 3 עצות חשובות לכל בעל עסק מתחיל:

בעל עסק מתחיל

 


הגדירו את עצמכם

השאלה הפילוסופית “מי אני?” נשארת רלוונטית גם בעולם העסקי. חשוב שתדעו להגדיר מי אתם, כעסק. האם אתם פונים  לקהל רחב או ספציפי? מי הלקוחות הייעודיים שלכם? איפה הם נמצאים, ואיך ניתן להגיע אליהם? הלקוחות שלכם הם חלק גדול ממה שמגדיר אתכם כעסק – אבל לא רק. רושם ראשוני הוא אולי לא הכל, אבל הוא די הרבה. אז מי אתם? עסק צעיר וחברי או רציני ומעונב? אתם מדברים בשפה בגובה העיניים, או ממצבים את עצמכם גבוה? התשובות לשאלות האלה יעזרו לכם לכל אורך ההתנהלות העסקית והמיתוגית שלכם. בשלב מתקדם יותר תוכלו להשקיע וליצור לעצמכם “ספר מותג” שינחה את הקו העיצובי והמסרים שאתם מציגים לקהל, באופן אחיד ומשכנע.

 

מאחורי הקלעים – הנהלת חשבונות ושאר אויבים

אופס, מסתבר שלעסק יש גם הוצאות. יש את ההוצאות השוליות (יחסית), כמו ציוד משרדי, כיבוד, שכירות וכדומה. אבל מעבר למה שאתם צריכים כדי לספק שירות ללקוחות, תצטרכו גם להתעסק בכל מיני עניינים של מאחורי הקלעים. דבר ראשון והכי חשוב לכל עסק חדש – פתיחת עוסק פטור או מורשה. בלעדיו אין לכם אפשרות לתת שירות כעסק רשמי. כבעלי עסק תצטרכו גם לדווח על ההכנסות שלכם, וזה לא תמיד עניין פשוט. הפתרון האידאלי והמומלץ ביותר הוא לשכור את שירותיו של רואה חשבון ולהסיר מעצמכם את רוב הבלגן. לאלו מכם שהם בעלי עסק ממש קטן ומתעקשים לעשות זאת בעצמם, דאגו להכיר את כל הכללים והדרישות החוקיות, כדי לא למצוא את עצמכם בצרה. המלצתנו היא להשאיר את העבודה הזו למקצוענים, יש לכם גם ככה מספיק דברים להתעסק בהם.

 

נוכחות אינטרנטית

מה לעשות, בימינו אם אתה לא קיים אונליין, אתה לא קיים – נקודה. זה אומר שבמינימום, העסק שלכם חייב עמוד פייסבוק, ורצוי אחד פעיל ולא סתם שממה שנושאת את שם העסק והכתובת. אבל אם אתם כבר ליד המחשב, עשו לעצמכם טובה ועשו עוד צעד: תקימו אתר. ולא, זה לא סתם “כדי להיות” – היופי באתר הוא שהוא משרת אתכם בכל כך הרבה חזיתות! הוא כרטיס הביקור שלכם, דרך ההתקשרות עם הלקוחות, לוח פרסום, ואפילו חנות וירטואלית. ובשביל לבנות אתר אתם לא צריכים להיות מתכנתים מדופלמים או לשלם סכומי עתק. יש היום המון אפשרויות קלות לבניית אתרים ע”י ממשק נוח ופשוט במגוון פלטפורמות, כמו למשל בניית אתרים בוורדפרס, פלטפורמה פשוטה ויעילה להפליא, וכך תוכלו להגיע לקהל רחב יותר של לקוחות. תוכלו להקים אתר בעצמכם או להיעזר בשירותיהן של חברות שונות לבניית אתרים – הבחירה בידיכם.

 

מוכנים להתחיל? נהדר! כל הכלים נמצאים ממש במרחק נגיעה מכם. בהצלחה!