טיפים וטריקים לניקיון המשרד

טיפים וטריקים לניקיון המשרד

שתף מאמר:

מסתבר שלא לכל משרד יש חברת אחזקה שדואגת לניקיון באופן קבוע. עסקים רבים, ובעיקר עסקים קטנים, מעדיפים לחסוך בהוצאות ולדאוג לניקיון ותחזוקת החלל המשרדי בעצמם. זה לא תמיד כיף, וקצת מעיק, אבל יש בכך לא מעט יתרונות בפן הכלכלי. יש לנו כמה טיפים וטריקים שיעשו לכם מהפך באופן בו אתם מנקים את המשרד, ותתפלאו, אפשר וכדאי ליישם אותם גם במשרדים גדולים יותר, ואפילו בבית.

 

ניקיון המשרד

בעיה מספר 1: המדבקה העקשנית
בין אם בכוונה ובין אם בטעות, לפעמים קורה שמדבקות מוצאות את דרכן למקומות אליהן הן לא נועדו – בעיקר קירות ושולחנות. וזה תמיד אותו הדבר: מנסים לקלף, ובסוף נשארים עם בלאגן מכוער של שאריות דבק, שרק מושך אליו עוד לכלוך. לא עוד! ישנם מוצרים המיועדים בדיוק לכך – רכשו מסיר מדבקות ודבקים, המסיר דבק עיקש שמטפל בשניות במדבקות וסוגי דבקים שונים שנצמדו למקומות אליהם לא נועדו.

 

בעיה מספר 2: כתמי קפה בכיור
למי יש זמן לשטוף כל כוס קפה מיד לאחר השימוש? הבעיה מתחילה כששיירי הקפה (או התה) נצמדים לכיור, בעיקר אם איכשהו הצלחתם לשכוח את הכוס בכיור במהלך סוף השבוע. לא חייבים לפנות מיד לאקונומיקה! יש פתרונות יותר ידידותיים שיעשו את העבודה לא פחות טוב. שפשפו לימון על הכיור או על משטח העבודה המוכתם, המתינו מספר דקות ושטפו או נגבו במטלית לחה. התוצאה? מבריקה, ובריח לימוני מרענן.

 

בעיה מספר 3: כסאות משרדיים
אנחנו יושבים עליהם שעות ארוכות, וכמעט אין יום בו לא נדבק אליהם משהו: חתיכות אוכל, טיפות שתיה, דיו של עט סוררת, וכמובן אבק ולכלוך סטנדרטיים. אלא אם כן מדובר בכסא מנהלים דמוי עור, מי שסובל את כל הכיף הזה הוא בד הריפוד האומלל. התחילו בשאיבה יסודית כדי להפטר משיירי לכלוך רופף, ולאחר מכן קרצפו את הבד באמצעות אבקת כביסה וסקוץ’. המתינו מעט ונקו בעזרת סמרטוט לח. אל תשכחו להניח לכסא להתייבש היטב, כדי שלא יווצר עובש. גם את הגלגלים כדאי לנקות מדי פעם – הגלגלים ברוב הכסאות המשרדיים ניתנים לשליפה ורחיצה. עשו לעצמכם הרגל לנקות אותם אחת לכמה חודשים, וכך תבטיחו שלא יישחקו מהר.

 

בעייה מספר 4: הפח הריחני
זה ידוע ששיירי אוכל מפיצים ניחוחות שלא ממש ניתן לקטלג כמענגים. חשוב מאוד להקפיד ולזרוק שיירי מזון רק בפח במטבחון ולא ליד עמדות העבודה, כדי לצמצם ריחות לא נעימים בסביבה המיידית. בנוסף, חשוב להקפיד על הוצאת הזבל מדי יום ביומו. ובכל זאת, עדיין נותרתם עם פח במטבח שמכיל קוקטייל של סלט טונה, קליפות בננה ויוגורט פג תוקף. לא נעים. ניתן למגר את הבעיה על ידי נקיון תכוף של הפח בסוף כל יום, אפילו רק במטלית לחה עם חומר ניקוי, מה שיימנע את הצטברות החיידקים הגורמים לריח הרע. אפשר גם להצמיד לפח מפיץ ריח עדין, או אפילו להשתמש בשקיות אשפה ריחניות.

ניקוי המשרד צריך להיעשות באופן תדיר – אבק, כלים סניטריים, ריקון פחים. אל תדחו את המטלה, והקדישו יום קבוע בשבוע לניקיון, ממש כמו בבית.