חידושים בתחום מתנות חג לעובדים

חידושים בתחום מתנות חג לעובדים

שתף מאמר:

שנה חלפה, שנה באה ואני כפי ארימה… ושוב אקבל מארז סבונים דקורטיביים. מתנות לחג הפכו כבר מזמן לסטנדרט ברור בקרב חברות, ארגונים וועדי עובדים, אבל בעוד שהעולם מתקדם, איכשהו יצא שהתחום הזה נשאר מדשדש מאחור – עד לאחרונה. לשמחתנו, מקבלי ההחלטות מתחילים להבין שמתנה שווה היא מתנה שגם יש בה שימוש, ולאט לאט חל שיפור באופי המתנות לעובדים. אז מה חדש בתחום? הנה סקירה קצרה.

 

מתנות חג לעובדים

 

לפני הכל כדאי לזכור שלא בהכרח צריך להיות הבדל מהותי בין מתנות לראש השנה לעובדים לבין מתנות חג לפסח. הנטייה הטבעית היא לבחור במתנה לעובדים שתתאים לרוח המאורע, אבל מה שקורה בפועל הוא שהצוות שלכם מוצא את עצמו בסופו של יום עם שש קעריות דבש בצורת תפוח, או לחלופין, ארבע צלחות סדר. נחמד בפעם הראשונה, קצת מתיש כשזה חוזר על עצמו שנה אחרי שנה. כמעסיקים, עליכם לזכור שמטרתה של מתנה לחג לעובדים היא לעודד מוטיבציה ולעורר תחושת קרבה לארגון. הקו המנחה בבחירת מתנה צריך להיות “מה יהיה שימושי לעובדים שלי, ויגרום להם להרגיש מוערכים?”

 

המתנה הפופולרית ביותר היא כמובן תלושים לחג, שלמרבה המזל והנוחות הומרו בשנים האחרונות בגיפט קארד. כמו קודמיהם, גם כרטיסים מוגבלים לחנויות מסויימות, אבל המגוון רק הולך ומתרחב משנה לשנה. דרך טובה להפוך את הגיפט קארד לאישי יותר היא מיתוגו עם לוגו של החברה. יש לכך גם יתרון פסיכולוגי: בכל פעם שהכרטיס בשימוש, העובדים נתקלים בלוגו ונזכרים מי אחראי למתנה.

 

במקום השני במתנות המסורתיות נמצאים מארזי המתנות. גם כאן, התחום מתחדש: מארזים אכילים תמיד מתקבלים בברכה, ובראש ובראשונה מוצרים שרובינו לא נקנה לעצמינו ביומיום. שוקולד איכותי, יין מיוחד, מארז ריבות וממרחים עשירים – כל אלה יכולים לככב בשולחן ארוחת החג, או סתם לשמח את הלב והבטן. מארזים נוספים שיתקבלו בשמחה הם כאלה המתרכזים סביב נושא מסויים: ערכת טיולים הכוללת גזייה וכלי אוכל, או ערכת ים של צידנית ושמיכת חוף. ניתן להשתולל עם הרכיבים – התקציב הוא הגבול.

 

אם בכל זאת תרצו לדבוק בשי המסורתי של כלים, עדיף להתרחק ממתנות המשוייכות למועדים ספציפיים: לא קיים בית ללא קערת הפסח וכלי הדבש שהוזכרו לעיל, אבל כלי הגשה בהם ניתן להשתמש לאורך כל השנה הם בחירה טובה יותר. תוכלו לבחור בין פריטים שיהיו בשימוש תדיר, כמו קערות או מגשים, כוסות יין או קפה, או לחלופין כלים יותר ייחודיים כמו מגשית לעוגה, קנקן שתיה, או אפילו מלחיות מעוצבות.

 

אל תשכחו שגם מכשירי חשמל קטנים וגאדג’טים יכולים להתאים לתקציב, ובהחלט מתאימים לקריטריון של מתנה שימושית. זו לא חייבת להיות מכונת קפה, או מעבד מזון משוכלל. טוסטר, בלנדר מוט (ידני), ואפילו מקציף חלב, הם שדרוגים נחמדים לכל מטבח שבטוח יעלו חיוך על פני העובדים שלכם. גם בתחום הגאדג’טים, כאמור, יש אופציות מעניינות כמו רמקול בלוטות’, מעמדים לטאבלט עם פונקציית הטענה, כוננים ניידים מיניאטורים, מטענים אלחוטיים לסמארטפון, שעון חכם… הטריק הוא לחשוב מה אתם הייתם רוצים לקבל.

 

נקודה אחרונה וחשובה במיוחד: כשאתם בוחרים מתנה לעובדים, בדקו גם אפשרויות של מתנות המיוצרות על ידי בעלי מוגבלויות, או אוכלוסיות בסיכון. כל רכישה מהווה תרומה לעמותה הרלוונטית, ועשיתם טוב כפליים – גם שמחתם את העובדים שלכם, וגם תרמתם לנזקקים.