דפוס דיגיטלי ויתרונותיו עבור עסקים

דפוס דיגיטלי ויתרונותיו עבור עסקים

שתף מאמר:

בעידן הטכנולוגי כשהכול רץ קדימה בצעדי ענק גם ענף הדפוס עבר מהפך בשנים האחרונות והמעבר לדפוס הדיגיטלי נוצר במהירות ובחדות, תוך ניצול היתרונות הרבים שהוא מציע והשארת שיטות הדפוס הישנות, הרחק מאחור. דפוס דיגיטלי מהווה פתרון אולטימטיבי עבור בעלי עסקים רבים וחברות שונות, המעוניינים בהדפסה איכותית על מגוון חומרים ולמטרות שונות, במהירות ובאיכות ללא פשרות.

 

הבלוג של Office Depot - דפוס דיגיטלי ויתרונותיו עבור עסקים33

 

אז מה זה בעצם דפוס דיגיטלי?

דפוס דיגיטלי מבוסס על ביצוע ממוחשב של עבודות הדפוס השונות. בזכות האופציה הממוחשבת, התוצר הסופי יוצא חד ומדויק הרבה יותר, מאשר בשיטות דפוס אחרות.

היתרון הגדול בדפוס דיגיטלי הוא ביצוע פעולה ישירה של הדפסה מהקובץ – להפקה בפועל. בבתי הדפוס הדיגיטליים משמשים בתוכנות חדשניות כמו תוכנות גרפיות הקוראות את הנתונים מהקבצים השונים המגיעים מהלקוח, וממירות אותן להדפסה ישירה באופן מדוקדק. כמות הפריטים המודפסים היא על פי רצונו של הלקוח, מ-1 ועד אין סוף.

 

מתי כדאי להשתמש בדפוס דיגיטלי? לאילו מטרות?

דפוס דיגיטלי מיועד לכל אותם פריטים/מוצרים שלא ניתן להשתמש בהם במדפסות ביתיות/משרדיות/תעשייתיות, או כאשר מעוניינים בהדפסה מקצועית יותר, איכותית, ומדויקת. הדפוס הדיגיטלי מאפשר לבצע הדפסה על מגוון חומרים ועל מבחר עצום של פריטים כגון: מוצרי נייר, קאפות, קנבס, מוצרים ביתיים כמו חולצות, כובעים, כריות, ספלים וכו’. עסקים רבים מרבים להשתמש בדפוס הדיגיטלי לצורך הדפסת שלטי ויניל, המתאימים ליצירת שלטים הנראים למרחוק, כיוון שהחומר כולל מסנני קרינה UV.

תחום הפרסום, הוא אחד הצרכנים הגדולים ביותר של הדפוס הדיגיטלי. כך מייצרים ציורי קיר, באנרים, קאפות, פוסטרים או שלל מוצרי פרסום ברזולוציות DPI  איכותית ביותר, הדפסה בכל גודל או צורה על ויניל, בד או כל חומר שייבחר.

 

יתרונותיו של הדפוס הדיגיטלי

אחד היתרונות הגדולים של דפוס דיגיטלי הוא האפשרות להדפיס בפורמט רחב. שיטה זו היא הרבה יותר חסכונית הן בזמן והן בכסף. לאחר ביצוע העבודה, מצפים את המוצר המוגמר בלמינציה כדי ליצור מוצר מאסיבי שיחזיק מעמד לפרק זמן ארוך.

יתרון נוסף הוא שכל התוצרים המיוצרים בדפוס דיגיטלי נחתכים באופן קפדני על פי בקשת הלקוח, בכל צורה רצויה, דמות מסוימת, צורה גיאומטרית, או לפי כל חשיבה אחרת של מתכנן המוצר. הפוסטרים הענקיים נתלים בשלטי חוצות ענקיים, ברחבי קניונים, אולמות תצוגה, חנויות, אולמות כנסים ועוד.

 

הדפסות תלת ממד

גולת הכותרת של הדפוס הדיגיטלי המבדל אותו מכל דפוס אחר הוא האפשרות ליצור באמצעותו הדפסות תלת ממד. קבצים ייעודיים ואיכותיים המועברים להדפסה נראים משלושה כיווני ראייה תוך מתן תחושות עומק וראיה זוויתית בתצוגה קסומה, המפתיעה את כל מי שמביט במוצר.

ההדפסה בתלת ממד שינתה לחלוטין את פני הדברים בעולם הפרסום שמתפתחת ללא הרף ומייצרת עבודות מקצועיות ומאד יצירתיות, אותיות בולטות הנראות למרחוק, תצוגה מרשימה ביותר ונוכחות איתנה בכל מקום.