דברים שכדאי לקחת בחשבון כשרוכשים אמצעי תחבורה חשמליים

דברים שכדאי לקחת בחשבון כשרוכשים אמצעי תחבורה חשמליים

שתף מאמר:

אמצעי התחבורה החשמליים כבשו בסערה את ישראל ורבים בוחרים להשתמש בהם כפתרון התניידות מהיר, נוח וגם זול פעמים רבות. בין אם אלה האופניים החשמליים, הקורקינט החשמלי או ההוברבורד, ישנם דגמים רבים שמהם ניתן לבחור ופרמטרים שונים שיש לקחת בחשבון לפני שמבצעים את הרכישה. מתכננים לקנות אחד מהשלושה ותוהים מה יש לקחת בחשבון כשרוכשים אמצעי תחבורה חשמליים? הנה התשובה:

 

הוברבורד חשמלי

 

הגודל והמשקל
פרמטר זה נכון בעיקר לאופניים חשמליים, אך יכול להיות תקף גם לאמצעי התחבורה החשמליים האחרים. לפני הקנייה, כדאי לבחון את הגודל ואת המשקל של אותו אמצעי ולוודא כי הוא אכן מתאים למידות הגוף. לרוכבים גבוהים ובוגרים יתאימו אופניים חשמליים עם שילדה גבוהה, בעוד שלרוכבים צעירים וקטנים במידותיהם, יתאימו אופניים חשמליים נמוכים. אמצעי תחבורה שאיננו מותאם למידותיו של המשתמש עשוי לגרום לחוסר נוחות ובעיקר לנסיעה שאיננה בטוחה.

 

הסוללה
הסוללה מהווה אחד האלמנטים החשובים ביותר באמצעי התחבורה החשמליים והיא זו המאפשרת בפועל את הנעת האמצעי. לפני שרוכשים אופניים חשמליים, הוברבורד או קורקינט חשמלי חשוב מאד לבדוק את הסוללה המגיעה עם המוצר עצמו ולוודא שהיא אכן איכותית מאד. הסוללות הטובות והמומלצות ביותר כיום הן סוללות ליתיום, שכן אלו מציעות אורך חיים ממושך יותר, טווח נסיעה ארוך וגם זמן טעינה מהיר. מדובר בסוללות שמשקלן קל ולכן כמעט ואינן מורגשות במהלך הנסיעה. לעומתן, סוללות העשויות מעופרת וניקל נחשבות לכבדות וגם מיושנות מאד. הן נטענות באיטיות יחסית וטווח הנסיעה איתן קצר. למשתמשים רבות באמצעי התחבורה החשמליים הדבר פחות מומלץ.

 

עד כמה בטוח לנסיעה
בשנה האחרונה אנו שומעים רבות על תאונות קשות, שבהן היו מעורבים רוכבי אופניים חשמליים. מנגנוני הבטיחות של אותם מכשירים, וכמובן גם נסיעה בטוחה ונכונה על פי כל הכללים, הם אלה המבטיחים את בטיחותו המלאה של הרוכב ומוטב מאד לקחת זאת בחשבון לפני הרכישה וגם במהלך הרכיבה. יש לבדוק, בין אם מעוניינים לרכוש אופניים חשמליים, קורקינט חשמלי או הוברבורד מהם מנגנוני הבטיחות הקיימים באמצעי זה ועד כמה הוא בטוח לשימוש.

 

אמצעי המיגון הנדרשים
נקודה חשובה זו יש לבחון לפני שיוצאים לדרך ומומלץ מאד לבדוק אילו אמצעי מיגון נדרשים בזמן הרכיבה. ישנם כיום אמצעי מיגון שונים המוצעים למשתמשים בפתרונות תחבורה חשמליים שונים, אמצעים שנועדו להגן עליהם בעת הרכיבה. קסדת מגן, למשל, היא הכרחית והיא יכולה, ופשוטו כמשמעו, להציל חיים! פגיעות ראש הן פגישות נפוצות מאד בקרב המעורבים בתאונות הקשורות לאמצעי תחבורה חשמליים ואפשר היה למנוע את חלקן אם היו מקפידים על חבישת קסדה במהלך הרכיבה. אמצעי מיגון נוספים הם מחזירי אור, המוצמדים אל אמצעי התחבורה וגם אל הרוכב עצמו. בעזרתם ניתן לראות אותו בשעות החשיכה בצורה ברורה יותר.

 

לסיכום
אמצעי התחבורה החשמליים יכולים להפוך את הנסיעה למהירה וחווייתית יותר, אך חשוב להשתמש בהם בחוכמה, לבחור אותם כהלכה ובעיקר – להצטייד באמצעי המיגון הנדרשים כדי ליהנות מרכיבה בטוחה. יש להקפיד על איכות ברמה גבוהה, על מוצר המיוצר על ידי חברות מוכרות וגם על התאמה מדויקת הן לצרכים הקיימים והן למידותיו של הרוכב.