איך לבחור חותמת לעסק?

איך לבחור חותמת לעסק?

שתף מאמר:

כשמקימים עסק חדש הכל יכול להיראות מפחיד, מבלבל ומתיש. מה באמת צריך לקנות? מה הכי חשוב? ומה אפשר לדחות למחר? יש תהליכים שלוקחים זמן, אבל דבר אחד שאי אפשר לדחות למחר הוא בחירת חותמת לעסק. היא אולי נראית קטנה ושולית, אבל החותמת היא אחד מאביזרי החובה לעסקים.

 

חותמת העסק שלכם היא כמו חתימה אישית – ייחודית לכם, ואין עוד כמוה. היא תיתן למסמכים שלכם קבילות משפטית גבוהה ותקשה על זיוף מסמכים. בעסקים כמו בעסקים, תמיד יהיו מסמכים שצריך לחתום עליהם: תעודות משלוח, צ’קים, חוזים, חשבוניות, קבלות וכו’, ולאף אחד אין זמן או סבלנות לשבת ולחתום ידנית את שם העסק, מספר העוסק וכתובתו על מי-יודע-כמה צ’קים. היום קיים בשוק מבחר כל כך רחב של אפשרויות, שבטוח שתמצאו לפחות חותמת אחת שמתאימה לצרכים שלכם.

 

חותמת לעסק

 

חותמת גומי: החותמת הפשוטה ביותר, בלי שום מנגנון מיוחד, רק ידית (עשויה עץ, פלסטיק או כל חומר אחר) ותבליט. אפילו את הדיו תצטרכו לאסוף מכרית דיו נפרדת. מיותר לציין שחותמת גומי מסורבלת יותר לנשיאה בתיק, בעיקר בגלל הסכנה של לכלוך התיק בדיו.

 

חותמת לחיצה: החותמת הכי נפוצה בכל משרד, בעלת מנגנון פשוט הדואג שהחותמת תמיד תהיה טבולה בדיו. עושה הרבה רעש בזמן החתימה אבל מלכלכת פחות מהחותמת הקלאסית. חותמות לחיצה מגיעות לרוב באחת משתי צורות: מלבנית, המתאימה לפרטים ארוכים כמו שם העסק, טלפונים, מספר עוסק מורשה, כתובת ועוד; ועגולה, המתאימה לפרטים בסיסיים יותר, שם העסק, לוגו, ואולי עוד איזה משהו קטן.

 

חותמת כיס: לאלו מאיתנו שתמיד ממהרים. חותמת הכיס מצויידת במנגנון כיסוי אוטומטי, וכמשתמע משמה, מספיק קטנה כדי לשבת בכיס. מנגנון הסגירה ידאג לכך שהחותמת לא תלכלך לכם את התיק (או הכיס) כשהיא סגורה. היא קטנה יותר מהחותמות הקודמות שנסקרו, ומאפשרת חתימה ביד אחת. קיימים כל מיני עיצובים של חותמות כיס, כאשר הפופולרית ביותר היא כזו המשולבת בתוך עט.

 

חותמת תאריך: המצאה גאונית. חותמת תאריך נותנת לכם לשנות את התאריך לפני שאתם חותמים, ובכך פוטרת אתכם מכתיבת התאריך שוב ושוב באופן ידני. חותמת תאריך נשארת רלוונטית כל יום מחדש הודות למנגנון של גלגלי תבליטי מספרים היוצרים את כל שילובי הספרות האפשריים על ידי סיבובם. אפשר להזמין חותמות המשלבות את חותמת הלחיצה הרגילה ובה פרטי העסק שלכם עם חותמת תאריך כך, שתוכלו לחתום את שמכם ולשנות רק את התאריך כל יום.

 

חותמת נוטריון: מדובר בחותמת לחץ – מכבש ממתכת, דומה קצת לשדכן, שיוצרת תבליט של החתימה על המסמך. כשמה כן היא, חותמת לעבודה נוטריונית, כלומר אישור מסמכים שניתנו לאימות. נוטריון מחויב על פי חוק להשתמש בחותמת כזאת. רוצים גם? האפקט שנותנת חותמת בסגנון נוטריון יכול לקסום לבעלי עסקים אחרים המעוניינים בחותמת מיוחדת ודקורטיבית, וניתן להזמין חותמת לחץ בעיצוב אישי. אל תתבלבלו, חותמת בסגנון נוטריון לא מעניקה למסמך שלכם כל תוקף נוטריוני!

 

חותמות לעסק הן לא רק אביזר פרקטי משעמם, חותמת מעוצבת יכולה גם לתרום למיתוג העסק שלכם ולכן כדאי להיעזר במעצב טוב ולהשקיע מחשבה בבחירת החותמת. עכשיו כשאתם בקיאים בסוגי החותמות, כל שנישאר לכם להחליט הוא איזו מהן תענה על הצרכים שלכם וללכת לעצב לכם חותמות לעסק. בהצלחה.