איך בוחרים מדפסת?

איך בוחרים מדפסת?

שתף מאמר:

בתקופה שבו אנו משתמשים יותר ויותר בשיטות דיגיטליות כדי להעביר מידע במקום להדפיס אותו על נייר, לעיתים נדמה שהמדפסת כבר איננה שימושית כבעבר. כך למשל אם בעבר נהגנו לשלוח מכתב במעטפה, כיום שולחים דואר אלקטרוני; ואת המצגת לישיבת ההנהלה שפעם היינו מדפיסים עותק ממנה לכל משתתף, אפשר פשוט לשלוח לסמארטפון של כל אחד תוך כדי ישיבה.

אין ספק שההתקדמות הטכנולוגית בתחומי הדיגיטל הביאה לירידה בשימוש במדפסות, אולם עדיין מוקדם להכריז על סופו של עידן. למעשה, התקדמויות טכנולוגיות אחרות מביאות כל הזמן לשיפורים במדפסות עצמן – אם בטכנולוגיה, אם במחסניות הדיו ואם באפשרות להגדיל את מספר הפונקציות שמאפשרת כל מדפסת.

במילים אחרות, מי שכבר מוצא את עצמו זקוק למדפסת עלול למצוא את עצמו מתקשה בבחירת המדפסת המתאימה ביותר מתוך המגוון האדיר שיש היום בשוק. אפילו הפתרון שלכאורה נדמה הפשוט ביותר – חיפוש בגוגל – הוא לאו דווקא הפתרון האידיאלי במקרה כזה; משום ששימוש בכל מיני שיטות קידום אתרים עשוי להניב תוצאה של יצרן מסוים או חנות כלשהי ולאו דווקא את המדפסת הטובה ביותר עבורכם.

 

מדפסת

 

שיקולים לבחירת מדפסת

מגוון השיקולים רחב ויש להתמקד אך ורק באלה שאינדיבידואליים לצרכים שלכם. להלן מספר שיקולים לדוגמה:

האם אתם זקוקים למדפסת לשימוש ביתי או למשרד?
בדרך כלל לצרכים משרדיים תזדקקו למדפסת חזקה שתוכל להתמודד עם היקף גדול יותר של משימות הדפסה: יותר אנשים משתמשים בה, היא צריכה להכיל יותר נייר ומחסניות דיו גדולות יותר.

האם אתם צפויים להדפיס לרוב בצבע שחור או בצבע?
שימו לב שמחסניות דיו אינן זולות, כך שחשוב להשתדל ולחסוך בדיו. מאידך, אם בכוונתכם להדפיס הרבה הדפסות רגילות בצבע שחור, ייתכן שכלל אינכם זקוקים למדפסת שמסוגלת להדפיס בצבע.

מה מסגרת התקציב העומדת לרשותכם?
כדאי לדעת שפעמים רבות לשמו של היצרן יש השפעה על המחיר של המדפסת, כאשר בפועל גם מדפסות של יצרנים מעט פחות ידועים יכולות להיות איכותיות וטובות לצרכיכם.

כדאי לדעת

השיקולים שלעיל הם רק דוגמאות, ובחירת מדפסת אמורה לקחת בחשבון שיקולים פרטניים לצרכים שלכם. עם זאת, כדאי לדעת כי מדפסת ביתית בדרך כלל תהיה מדפסת הזרקת דיו, שמהירות ההדפסה שלה לכל דף תהיה מעט יותר איטית ומחיר ההדפסה לכל דף מעט יותר גבוה. לעומתה, מדפסת משרדית בדרך כלל אמורה לתת מענה להיקף גדול יותר של הדפסות ולכן לרוב זו תהיה מדפסת לייזר מהירה שההדפסה בה זולה יותר בחישוב על פי דף.

בנוסף יש לקחת בחשבון האם יהיה צורך להדפיס רק בדיו בצבע שחור או גם צבעוני, וכמובן מה התקציב העומד לרשותכם. זכרו שהכי יקר הוא לא תמיד הכי טוב, ולא כל מה שמוצאים בגוגל הוא בהכרח הבחירה האידיאלית שלכם. ככל שתקדישו יותר מחשבה לנושא בחירת המדפסת, כך יגדל הסיכוי שהיא תשרת אתכם בנאמנות לזמן רב.